fbpx

Створення ОТГ: мер Рівного не збирається нікого силувати (відео)

Міський голова Володимир Хомко нікого не хоче насильно приєднувати до Рівного. Натомість Кабмін вчора прийняв своє рішення: оскільки територіальні громади Квасилова, Обарова і Городка не створили ОТГ і ні до якого з існуючих не долучилися, то приєднати їх до Рівного.

З цього приводу сьогодні в облдержадміністрації відбулася робоча нарада. Щоправда, її учасники не дійшли спільної думки. Однак це не здивувало міського голову Рівного Володимира Хомка.

– Більшість мешканців цих населених пунктів (Квасилова, Обарова і Городка, – ред.), – розповідає Володимир Євгенович, – не хочуть об’єднуватися з містом Рівним. Шукають різні варіанти. Навряд чи можна якимось чином вплинути на думку цих людей. Мій досвід говорить про те, що жодні логічні аргументи у таких ситуаціях не діють. Наприклад, я обіцяв мешканцям Городища збільшити видатки у бюджеті на вирішення їхніх нагальних проблем, що зафіксуємо в угоді. Не спрацювало.

Тому насильно об’єднуватися ні з ким не будемо. Ми відкриті до об’єднання для всіх територіальних громад, які навколо Рівного. Наперед скажу: якщо не об’єднаються, шкодувати ніхто не буде. Будуть шкодувати наші діти. Це сто відсотків. Але якщо хтось надумає, ми відкриті для всіх.

 У цьому, 2020-му, році має завершитися процес об’єднання територіальних громад та створення ОТГ. Якщо та чи інша територіальна громада не об’єднається, вона, на переконання Володимира Хомка, буде просто неспроможна забезпечити свою життєдіяльність.


– Пам’ятаєте, – каже мер Рівного, – була полеміка з приводу того, хто має забезпечити дитсадками, школами, мед закладами. Однозначно – громади! Тільки територіальна громада повинна гарантувати своїм мешканцям всі належні послуги. І ніякі аргументи, як скажімо: «Мої люди працюють в іншому місці», тут не діють. Для того й створюється громада, щоб забезпечити своїх мешканців дитсадками і школами.

Василь ГЕРУС

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»