fbpx

Хто заплатить за іногородніх в дитсадках Рівного

Діліться інформацією з друзями:

Рівненські депутати і чиновники з’ясовуватимуть у Тернополі, як у дошкільних закладах цього обласного центру вирішується питання навчання дітей із довколишніх сіл.

Таку поїздку взявся організувати міський голова Рівного Володимир Хомко після гучного резонансу на рішення Рівнеради про запровадження плати для іногородніх за перебування у рівненських міських освітніх закладах. У Тернополі така система діє вже два роки.

Інформація, що нещодавно з’явилася в окремих ЗМІ про відтермінування цього рішення Рівнеради, не відповідає дійсності. Адже скасувати рішення ради може лише той, хто його ухвалив.

– Одноосібно рішення міської ради ніхто не може скасувати чи відтермінувати,– пояснив Володимир Хомко.– Так, ми розмовляли про це із Сальчуком (голова Рівненської райради – ред.). Можливо, буде якесь компромісне рішення. Але для цього я й хочу, щоб ми вивчили досвід Тернополя, подивилисЬ, як цей механізм працює. Вже домовився з мером, вони нас чекають. Цілком логічно, що територіальні громади мають самі вирішувати свої проблеми або об’єднуватися з містом Рівне. У них є такі ж ради і такі ж бюджети. Мені кажуть: «Давай побудуємо чотири садки, щоб вирішити проблему з місцями». Але мені шкода витрачати кошти рівнян на дитсадки для іногородніх. Це питання має бути регламентоване на рівні законодавства. Поділили на ОТГ, і кожна громада вирішує свої проблеми. Якщо людина там живе, то обирає собі раду. Тому її й мають забезпечити всім необхідним. Сьогодні 1200 дітей із районів ходять у міські заклади. Ми б за рік вирішили питання з дитсадками. Я тих людей поважаю, але маю працювати для своєї громади. По школах у нас проблем немає, місць вистачає.

До речі, у Тернополі рішення про платне перебування в міських дитсадках дітей, зареєстрованих у приміських населених пунктах, ухвалили у середині 2017 року. І хоч його намагались оскаржити в судах, воно досі діє. Загалом у дошкільних навчальних закладах Тернополя є близько 700 таких дітей. Окремі населені пункти уклали угоди з міською радою і переводять гроші з бюджету за перебування своїх малюків у дитсадках обласного центру. За решту платять батьки. Вартість такої послуги становить 1,2 тисячі гривень за місяць + плата за харчування. Отримані кошти витрачають на створення нових груп і на ремонт дитсадків. Цікаво, що це рішення не поширюється на тих дітей, що вже навчалися в садочках на момент його ухвалення, а лише на новоприбулих.

У Києві з 1 січня цього року запрацювала схожа система. Насамперед місцями в муніципальних садках забезпечують киян. Винятки роблять для тих, чиї батьки мають офіційні довготермінові угоди оренди житла у столиці, або ж можуть надати довідку про офіційне працевлаштування в Києві. Таких дітей прирівнюють до киян. За інших батьки мають платити – приблизно 2,4 тисячі гривень за місяць + вартість харчування.

Наталія НИРКОВА