Пільговики можуть отримати відшкодування по-різному

До редакції звернулася рівнянка Надія Ткачук із питанням щодо монетизації та відшкодування пільг на оплату житлово-комунальних послуг:
«Не так давно читала у газеті, що 2019 року монетизували не лише субсидії, а й пільги. Тож якщо я маю якусь “знижку на комуналку” від держави, наприклад за мій статус “дитини війни”, то маю отримати ці кошти на рахунок в “Ощадбанку”. А постачальники послуг тим часом виставляють рахунки на повні суми, без урахування пільг. Однак нещодавно помітила, що в рахунках водоканалу є графа “пільга” і там відображена та сума, на яку я маю знижку. Чому так?»

Це питання прояснив заступник директора з комерційної діяльності РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Микола Ткачук (на фото):

– Пільги монетизовані, проте є два види монетизації. Перший – пільги відшкодовуються у грошовій формі адресно людині і другий – пільги споживачів нараховуються на розрахунковий рахунок надавача послуг в «Ощадбанку». При цьому з Міністерства соціальної політики ми отримуємо інформацію, за кого і в якому обсязі була відшкодована нам (надавачам послуг) пільга. Це стосується й субсидій. Тобто в тій графі у рахунку за послуги водопостачання і водовідведення відображається інформація про пільги лише тим абонентам, яким відшкодування пільги відбувається за другим варіантом. Як діють інші надавачі послуг – ми наразі не знаємо.

Наталія НИРКОВА

 

Матеріали за подібною тематикою:

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»
Діліться корисною інформацією з друзями: