fbpx

Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться автоматично

Уже з 1 жовтня пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадянам будуть надаватися за новими правилами. Вони прописані у затвердженому відповідною постановою Кабміну порядку. Про нововведення в законодавстві журналістові «7 днів» розповіла начальник відділу персоніфікованого обліку міського управління праці та соціального захисту населення Наталія ШИЛЯЄВА.

– Які зміни запроваджуються у порядку надання пільг?

– За чинним порядком пільги нараховують організації та підприємства, що надають житлово-комунальні послуги. Їхні розрахунки подаються в управління праці та соціального захисту населення для відшкодування сум нарахованих пільг.

Починаючи з 1 жовтня цього року пільги буде нараховувати управління праці та соціального захисту населення, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї та з урахуванням встановлених цін, тарифів (внесків), державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

– Розкажіть, будь ласка, коротко про новий порядок надання пільг.

– Із 1 жовтня цього року в Україні запроваджується нова система надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ухваленого урядом рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Зупинимось на безготівковій грошовій формі. Так-от, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі через АТ «Ощадбанк» . Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки організацій надавачів послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».
Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться перш за все про людей похилого віку, які встановленого алгоритму дій не бажають змінювати.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів, які утворилися станом на 1 червня, будуть виплачуватись пільговикам шляхом перерахування на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк».

– Що ж таке грошова готівкова форма?

– Пільги у готівковій формі призначатимуться за бажанням пільговиків на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення.

Таким особам кошти надходитимуть на особисті рахунки в АТ «Ощадбанк». Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку в будь-який час і розплатитися ними за спожиті послуги.
У разі наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), у пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

– Чи потрібно пільговикам звертатись для оформлення пільг? Якщо так, то куди?

– Як уже зазначалось, пільги у грошовій безготівковій формі будуть призначатись усім пільговикам автоматично. Тому нікуди звертатись не потрібно. Лише ті пільговики, які змінили адресу чи прізвище, отримали новий паспорт, або у складі сім’ї яких відбулись зміни, мають звернутись в управління з відповідними документами та повідомити про ці зміни.
АТ «Ощадбанк» буде інформувати пільговиків шляхом надсилання їм СМС-повідомлення про стан розрахунків за послуги. Тому будемо вдячні пільговикам, які зателефонують на гарячу лінію управління за номерами 63-38-96 або 066 514 75 77 та повідомлять номер свого мобільного телефону.

Для оформлення пільг у грошовій готівковій формі пільговику необхідно відкрити рахунок в АТ «Ощадбанк» та особисто звернутися в управління праці та соціального захисту населення до 15 жовтня 2019 року. Тоді виплата пільг готівкою буде здійснюватись з початку опалювального сезону.

При зверненні пільговик має заповнити заяву, пред’явити паспорт та документи, що посвідчують особу членів сім’ї, на яких поширюється пільга (дружина, чоловік, неповнолітні діти, непрацездатні батьки і т.д.), подати реквізити відкритого в «Ощадбанку» рахунку та вказати особові рахунки в організаціях – надавачах послуг (вони зазначені у квитанціях на оплату послуг).

– Чи готове управління до запровадження нової системи надання пільг?

– Наразі працівники управління проводять звірку та уточнення даних пільговиків, внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільгу (це понад 18 тисяч осіб), на підставі якого буде проводитись нарахування пільг з жовтня.

Ще раз наголошую: пільговикам, які змінили адресу проживання або інші дані, необхідно повідомити про це управління за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 12 , каб. № 25.

Спілкувалася Наталія ВАКОЛЬЧУК

На фото: прийом пільговиків проводить Галина Єсіпова.