fbpx

Рівне платитиме за пільговиків і наступного року

Майже 130 мільйонів гривень бюджетних коштів на перевезення пільговиків у міському транспорті пропонують витратити 2020 року в Рівному. Таку прогнозну цифру заклали до відповідної міської програми. Її підтримали депутати міської ради минулого четверга.

Левова частка цих коштів – 97,7 мільйона гривень – компенсації тролейбусному підприємству за перевезення пільговиків. Адже саме електротранспортом найчастіше користується ця категорія рівнян. За статистикою, 66% пасажирів у тролейбусах не платять за проїзд, бо мають різні пільги (існує 22 категорії пільговиків). У маршрутках таких пасажирів майже третина.

Під час обговорення міської програми пільгових перевезень була озвучена думка про зменшення розміру компенсаційних виплат для маршрутного транспорту. Однак із нею більшість не погодилася. Мовляв, прописані у програмі цифри ще не означають, що саме стільки буде виділено з міського бюджету. Це лише констатація потреби в коштах.

– Увесь комунальний транспорт у нас дотаційний, бо половина населення їздить безкоштовно, і так по всій державі,– зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко.– Але хтось має за них заплатити. За законом це мала б робити держава, але держава нам зробила фігуру з трьох пальців. Тому мусимо платити з міського бюджету.

Нагадаємо, у Рівному існує лише одна місцева пільга для оплати проїзду в міському громадському транспорті: школярі та студенти сплачують половину вартості квитка. Цього року на компенсацію перевезення цих категорій пасажирів місто витратило 4 мільйони гривень.
Скільки ж грошей виділять наступного року для компенсації за перевезення всіх пільговиків маршрутникам і тролейбусному підприємству? Про це стане відомо під час ухвалення міського бюджету на 2020 рік.

Марія МАТВІЙЧУК

Матеріали за подібною тематикою:

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»