fbpx

В українських школах з’явиться кар’єрний радник

Випускники українських шкіл часто помиляються з вибором професії, і це очевидний факт. Адже велика кількість випускників вишів після отримання дипломів йдуть працювати зовсім за іншими спеціальностями або відразу шукають можливість перенавчання. Щоб уникнути таких ситуацій в українських школах з’явиться кар’єрний радник. Про це повідомила міністр Ганна Новосад в інтерв’ю РБК-Україна.

Багато хто з абітурієнтів обирає не ту професію, якою би хотіли займатися. І на це є багато причин, зокрема і вплив батьків і рідних. Потім, вже навчаючись в університеті, вони усвідомлюють, що зробили неправильний вибір і лише марнують свій час.

За словами Ганни Новосад мотивація має починатися зі школи, з завчасної професійної орієнтації. Майбутні абітурієнти повинні свідомо розуміти, які є професії та освітні можливості. І потім усвідомлено обрати університет та програму, яку будуть там опановувати.

– Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. – наголосила міністр. Зокрема, хочемо зробити введення у професію, розповідати про спеціальності. Це повинно бути невід’ємною частиною програми. І починати треба десь у шостому-дев’ятому класах. Для цього планується зробити мережу кар’єрних радників. Це може бути одна людина на освітній округ чи кілька шкіл.

У планах Ганни Новосад також створити постійні системні галузеві напрямки співпраці з окремими роботодавцями, що дозволить показувати зв’язок між знаннями окремих навчальних предметів і можливістю отримувати достойну заробітну плату.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»