Держава недодала рівненським школам майже 37 мільйонів

Діліться корисною інформацією з друзями:

Не лише медикам боргує держава, майже 37 мільйонів гривень недодала вона цього року й освітянам Рівного. Нестачу покрили коштом міської скарбниці.

Таку інформацію озвучили у вівторок на черговому засіданні міськвиконкому. Члени виконкому обговорювали організацію ведення обліку дошкільнят та школярів у Рівному. Постановою КМУ скасовано попередню інструкцію щодо проведення такого обліку. Тепер уповноваженим органом у цій сфері визначається управління освіти. Воно акумулюватиме в себе інформацію про дітей різного віку з ЦНАПу, управління охорони здоров’я, служби у справах дітей, місцевого відділу поліції, ОСББ, загальноосвітніх закладів. Учителям, які раніше уточнювали дані про потенційних першачків, обходячи помешкання, тепер заборонили це робити. Зміни в нормативних документах ще раз підтвердили «прив’язку» всіх закладів освіти за територіальним принципом. Тобто за всіма школами закріпили території обслуговування (певні міські вулиці).

Обсяги фінансування шкіл залежать від кількості учнів. Однак за перший рік навчання платить місцевий бюджет. Тож великі міста й обласні центри в цьому аспекті програють, адже тут часто навчаються діти з приміських населених пунктів.

– У 2019 році недоотримали 37 мільйонів освітянської субвенції,– наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко.– Загалом цього року на покриття зобов’язань держави в різних сферах (освіта, медицина, пасажирські перевезення тощо) використали більш як 400 мільйонів із міського бюджету. За ці гроші могли б за рік закінчити садочок на Північному і стадіон. Ми не повинні платити, але мусимо, бо це наші люди і вони прийдуть під наші вікна, а не до Гончарука (прем’єр-міністр – ред.).

Нагадаємо, у листопаді місто виділило додатково 900 тисяч гривень на часткове покриття боргу за інсуліни для діабетиків. Як стало відомо кілька днів тому, на цю статтю з держбюджету надійшло трохи більше ніж 230 тисяч гривень замість запланованого мільйона. Цей дефіцит знову компенсуватиме місто.

Марія МАТВІЙЧУК