fbpx

Рівненським атомникам допоможуть норвезькі науковці

Діліться інформацією з друзями:

Рівненські атомники з робочим візитом відвідали Кіберцентр «Інституту енергетичних технологій» (IFE) (м. Халден, Норвегія). Атомники обговорили зі спеціалістами IFE можливості створення та впровадження на електростанції нових проєктів технічної допомоги інституту в галузі інформаційних технологій.

Про це повідомили з РАЕС.

– Фахівцями норвезького інституту було запропоновано провести на Рівненській АЕС місію підтримки з оцінки ризиків (аудит), пов’язаних із кібербезпекою. Вони нададуть дієві рекомендації в частині застосування процедур й тренінгів з оцінки ризиків кібербезпеки», – розповів заступник начальника з систем контролю та управління цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Пузирніков. – Спланували й проведення інтерв’ювання персоналу РАЕС за чинними стандартами ISO, МАГАТЕ, НІСТ (Національного інституту стандартів та технологій, США). А також оцінку поточного стану кібербезпеки на підприємстві, визначення напрямків подальшої співпраці.

Крім того, норвезькими колегами розповіли що мають намір підтримати Рівненську АЕС в частині програмного та технічного (апаратного) забезпечення.

«У планах фахівців інституту – проведення навчання з метою отримання спеціалістам РАЕС необхідних навичок для виконання налагодження, усунення несправностей і моніторингу мережевих пристроїв Cisco, розвитку інфраструктури безпеки, з`ясування вразливих місць в мережі і усунення загроз безпеці», – пояснив начальник служби інформаційних технологій Олег Килюх.

За словами, заступника генерального директора РАЕС з якості та управління Віктора Кравця, уряд Норвегії співпрацює з Україною у різних напрямах вже кілька років поспіль. Надзвичайно важливою є співпраця скандинавських та українських партнерів у галузі атомної енергетики, адже атомна енергетична галузь в Україні є основним джерелом електроенергії для розвитку промисловості. Уряд Норвегії зацікавлений налагодити міцні зв’язки з Україною щодо всіх аспектів, які стосуються ядерної безпеки на основі довготривалих урядових програм. Такі програми реалізовуються урядом Норвегії на міжнародній арені у 20 країнах світу.

 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»