fbpx

«Життєвий капітал» – не просто гра

Діліться інформацією з друзями:

Це набуття навичок ефективно розпоряджатися власними фінансами, планувати своє майбутнє і, найголовніше, реалізувати власні мрії.

Ця подія, вочевидь, мала відбутися давно. Але так склалося, що Клуб фінансових ігор на базі Академії фінансової грамоти відкрився лише минулої суботи. Великою мірою завдяки досвідченим бізнес-тренерам і ігротехнікам – керівниці Академії фінансової грамоти Ользі Ігнатьєвій і к.е.н., доценту кафедри фінансів і економіки НУВГП Андрієві Подлевському.

Основна мета клубу, зі слів Ольги Ігнатьєвої,– через фінансові ігри формувати фінансову культуру. Адже фінансова гра дає можливість розширити рамки фінансового мислення, розвинути навички ведення бізнесу та інвестування, усвідомити обмеження щодо фінансів і знайти способи змінити їх. Крім того вона навчає бачити нові можливості для створення джерел доходів, допомагає засвоїти фінансові терміни, дозволяє випробувати різні методи прийняття фінансових рішень. І головне – дає розуміння того, як навчити себе і своїх дітей стати і бути багатими.

– Значну частину свого життя я викладаю та консультую в бізнес-питаннях студентів, початківців і навіть досвідчених підприємців,– розповідає Андрій Подлевський.– Мене вражають два важливі фактори. По-перше, досить низький рівень фінансової грамотності більшості українців, незважаючи на вік, статус чи географію проживання, що є дуже небезпечним явищем як для кожного громадянина, так і для країни в цілому. Адже фінансова грамотність – це основа фінансового добробуту і процвітання кожної людини, що має бути неодмінним елементом гармонійно розвинутої особистості. По-друге, власний досвід і світові тенденції в освіті свідчать про те, що гра – це один із найкращих інструментів донести складні знання будь-якій людині, особливо дитині. І для мене фінансові ігри, особливо «Життєвий капітал» – це, насамперед, дуже важливий помічник цікаво, інтерактивно та доступно пояснити дитині, студенту, підприємцям чи літнім людям основи фінансової грамотності. А це дозволить їм більш ефективно розпоряджатися власними фінансами, планувати своє майбутнє, мріяти і, найголовніше, реалізувати власні мрії.

Клуб фінансових ігор став першим у Рівному учасником всеукраїнського проекту «1500 клубів фінансової грамотності в навчальних закладах України», ідейним натхненником якої є Сергій Івагло, фіналіст проекту «Нові лідери». І це дало можливість використовувати у роботі Клубу його авторську гру-симулятор «Життєвий капітал» – сучасну та ефективну українську версію всесвітньо відомої гри Cash Flow. Це захищена авторська методика, правила гри якої опираються на фінансові інструменти, наявні у вітчизняній економіці. Також гра адаптована під особливості українського менталітету, до того ж українською мовою. Кожен, взявши участь у тренінг-грі «Життєвий капітал», зможете змоделювати та «прожити» своє життя, максимально наближене до нашої реальності: з неочікуваними витратами, із заробітною платою, якої завжди не вистачає, з народженням дітей, з позитивними та негативними змінами на ринку.

– Ми ставимо перед собою завдання,– каже Ольга Ігнатьєва,– зробити наше місто «містом фінансово щасливих людей». Навчання фінансової грамоти – процес надзвичайно важливий і для окремої сім’ї, і для держави в цілому, саме фінансово грамотна людина є рушієм позитивних змін і фундаментом стабільності в суспільстві. Ми прагнемо перемог наших рівненських діток на всеукраїнських турнірах з фінансової грамоти. А для цього потрібно сформувати команди і натренувати фінансове мислення учасників. Та головна наша перемога – це успішна, щаслива, фінансово грамотна особистість, яка творить щасливу Україну.

Марія МЕТЕЛЬСЬКА