fbpx

22 січня українці відзначають День Соборності України

Діліться інформацією з друзями:

День Соборності України відзначають щороку 22 січня на честь проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991-го. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік, 22 січня 1919-го, на Софійському майдані в Києві відбулося об’єднання в одну державу Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Тому у XX столітті українці змушені були продовжувати боротьбу за неї, аж до відновлення незалежності в 1991-му.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги.!

Заходи до Дня Соборності України у Рівному!

  • Історичний екскурс «Соборність України. Естафета поколінь» (Центральна міська бібліотека; вул. Київська, 44)
  • Квест «Одна, єдина, Соборна Україна» (Бібліотека-філія № 5; вул. Тиннівська, 63). Поч. о 13.00 год.
  • Книжкова розкладка «Соборність України – сила державності» (Бібліотека-філія № 9; вул. С. Бандери, 9-а)

Читайте також: НАБУ затримало на отриманні хабаря в.о. міністра