fbpx

Рівненска тренерка з йоги порадила 5 технік-антистрес для швидкого заспокоєння

Діліться інформацією з друзями:

У часи непевності та тривоги кожен шукає зовнішню точку опори. Людину, або місце, які дадуть впевненість, відчуття безпеки. Як стверджують адепти давньої техніки йоги, важливіше мати внутрішню точку опори, баланс всередині себе, адже силу людина черпає найперше в собі, у власній душі. Тож нині надзвичайно важливо знайти можливість заспокоїтися, повернути своїм думкам та тілу рівновагу. Відома рівненська тренерка з йоги, реаблітолог Олена Чабарай пропонує кілька технік йоги від стресу для швидкого заспокоєння.

  1. Точка від тривоги та стресу. Вона знаходиться на вершині трикутника між великим та вказівним пальцем з тильного боку кисті. При хвилюванні масажуйте цю точку, поступово заглиблюючись. Вона може бути болючою, продихайте її. Виконуйте 1 – 2 хвилини.
  2. Дихання через ліву ніздрю. Прийміть будь-яку зручну для вас позу. Зосередьте увагу на лівій ніздрі, робіть повільний вдих/видих лише через ліву ніздрю протягом 3-5 хвилин. Природно Ви дихатимете і через праву, але згодом відчуєте різницю.
  3. Уттанасана біля стіни. Зіпрітся руками у стіну, зігніться так, щоб корпус був під прямим кутом до ніг. Куприком тягнутися назад, коліна підтягувати вгору, руками відштовхуватися від стіни, видихати в задню поверхню ніг. Виконуйте 2 – 4 хвилини.
  4. Шашанкасана. Сидячи на п’ятках, коліна в сторони (при колінних болях, підкласти під таз ковдру), витягнутися корпусом вперед. Робимо 5 хв. Якщо голова не дотягується до підлоги, підкладіть ковдру.
  5. Віпаритакарані мудра (поза перевернутої свічки). Ляжте біля стіни, ноги вгору, під поперек валик (з ковдри чи подушки), на очі невеликий рушник. Спокійне дихання. Розслаблюємося 5 – 10 хвилин. Поза також хороша перед сном. У період місячних – без валика.