fbpx

Рівненська реабілітолог розповіла про прийоми точкового масажу при нежиті

Діліться інформацією з друзями:

Зимові місяці – період підйому сезонних інфекційних недуг. Один із основних симптомів «застудних» хвороб – нежить. Щоб допомогти собі і полегшити такі прояви захворювання можна застосувати точковий масаж. Про основні прийоми самодопомоги при нежиті розповіла рівненська реабілітолог, тренерка з йоги Олена Чабарай.

– Ще в давнину східні лікарі виявили, що на тілі людини існують окремі точки, пов’язані з внутрішніми органами та системами організму, – розповідає фахівець. – Цікаво, що точки, які відповідають за конкретний орган, не обов’язково розташовані поруч із ним.

Наприклад, щоб позбутися нежиті, треба масажувати як точки біля крил носа (1), трохи вище крил носа (2), так і точку трохи вище перенісся – між бровами (3), точки поруч із козелком вуха (4).

А ще за стан носа відповідають точки між великим і вказівним пальцями на зовнішній стороні рук (5), на внутрішній стороні зап’ясток (6), під колінами (7), біля зовнішніх куточків очей (по середній лінії голови на маківці ( 9), на лінії злиття шиї та голови (10).

Кожну точку легко масажують вказівним або великим пальцями протягом однієї хвилини. На симетричні точки треба впливати одночасно пальцями обох рук.

І не забудьте про прості але важливі правила:  

  • Не варто робити точковий масаж, коли маєте високу температуру. Відкладіть сеанс.
  • Не продовжуйте точковий масаж, якщо він спричиняє біль чи сильний дискомфорт. Це протипокази для будь-якої маніпуляції.
  • Не варто масажувати точки біля крил носа, якщо шкіра там сильно подразнена через нежить. На решту точок продовжуйте впливати.

Подбайте про себе і своїх близьких і будьте здорові.

читайте також: