Відновили ремонт амбулаторії у Квасилові

Діліться корисною інформацією з друзями:

Відновили ремонт амбулаторії у Квасилові попри війну, через яку згідно з рішенням центральної влади «заморозили» фактично усі капітальні видатки.Відновити ремонт у Квасилівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини все ж вдалося. Відтак після заміни покрівлі тут у жовтні взялися за реконструкцію приміщення першого поверху лікувального закладу.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Про ситуацію, яка склалася довкола амбулаторії, редакції газети «Сім днів» детально розповіла селищний голова Квасилова Віта КИСІЛЬОВА.

– Усе почалося з того, що в січні 2021 року нас поставили перед фактом – Квасилівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини не може далі функціонувати в тому стані, у якому вона була досі. Адже медична установа не відповідала затвердженим Національною службою України вимогам. До того ж існувала гостра проблема з дірявим дахом. Тому вже у березні того року ми з головним лікарем ЦПМСД «Центральний» Олегом Шрамом підготували звернення до депутатів Рівнеради з приводу капремонту амбулаторії. Звісно, розпочали з підготовки документів – замовили робочий проєкт.

Насамперед, зі слів селищного старости Квасилова, взялися за ремонт покрівлі. Пізніше (відповідно до вимог НСЗУ) з іншого боку амбулаторії облаштували вхід із пандусом для людей з особливими потребами. А в 2022-му мали перейти до реконструкції першого поверху медичної установи.

– Місто планувало виділити 5 мільйонів гривень на внутрішні роботи, – веде далі Віта Кисільова. – Там згідно зі стандартами має бути відповідна відстань у коридорах, санітарна й туалетна кімната для людей з інклюзією. Крім того передбачений окремий вхід для інфекційних хворих, окрема санітарна кімната для них і лікарський кабінет. Адже під час спалаху ковіду всі люди стояли в одній черзі, що було грубим порушенням санітарних норм медичної установи. Такого бути не повинно.

Втім, сталося не так, як гадалося. 24 лютого почалася повномасштабна війна. Відбулися зміни у законодавстві, які заборонили капітальні видатки. Отож ремонт амбулаторії призупинили.

– Було дуже прикро, – зізнається Віта Дмитрівна, – бо хотілося, щоб люди мали можливість отримувати якісні медичні послуги за місцем проживання. Особливо літні люди та діти. До того ж Квасиловом почали поширюватися різні нездорові чутки. Дехто навіть розповідав, що амбулаторію продали. Але про лікарську установу ніхто не забував. Більше того, коли у серпні до амбулаторії навідався секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, він зазначив, що треба завершувати ремонт цього об’єкта, який вкрай затребуваний квасилівчанами. Тим більше у час війни медична установа мусить працювати.

Після того візиту, як каже селищний староста Квасилова, питання про виділення коштів на завершення ремонту в амбулаторії (проведення внутрішніх робіт на першому поверсі) було винесене на розгляд постійних депутатських комісій. А невдовзі виконавчий комітет Рівнеради ухвалив рішення про виділення коштів.

– Провели тендер, визначили виконавця робіт. А в жовтні розпочався ремонт всередині амбулаторії, – розповідає Віта Кисільо­ва. – Станом на сьогодні зроблено дуже багато. Замінено електропроводку. А далі буде повністю оновлене електрообладнання. Наразі вже викладена облицювальна плитка, закуплене сантехнічне обладнання. Орієнтовно до кінця року внутрішні роботи мають бути завершені. Принаймні сподіваємося, що все заплановане буде виконано.

Світлана ПІКУЛА