fbpx

В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин

Маленьких “пацієнтів” вже приймає національний парк “Черемоський”. У парку облаштовано центр для утримання та лікування диких звірів, які потребують реабілітації та надалі будуть повернуті у дику природу.

Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин.

“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки й отримує необхідну допомогу.

Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами.

Реалізувати проєкт вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів: ГО Фонд “Ромінтської пущі” (Польща), а також у межах проєкту “Україна – Національний природний парк “Черемоський”: створення пілотного центру реабілітації диких тварин”, що реалізовувався коштом польсько-американського фонду “Свобода” в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Читайте також: Минулого тижня в Україні зареєстровано понад 10 тис. випадків захворювання на COVID-19. Є летальні випадки