Тренди змінюються: сьогодні освітяни обирають робітничі професії

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Ринок праці постійно змінюється, мінюються і професії, які донедавна були затребуваними. Оскільки нині більшість з них недостатньо оплачувані. Чи не тому на Рівненщині в трендах вибору вчорашніх освітян – робітничі професії. 

У групі слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які обрали професію «Кравець», помітна активність. Вчорашні вчителі (а саме їх чимало у групі) свідомо після декретних відпусток обрали навчання за робітничою професією. «Мріємо, – кажуть, – навчитися кроїти і шити професійно. Це завжди знадобиться!». До навчання, усміхаючись коментують, спонукали власні діти!

Сьогодні майбутні майстрині відвідали бібліотеку навчального закладу. Бібліотекар Антоніна Лисенко ознайомила слухачів із літературою з матеріалознавства, моделювання, технології пошиття одягу, оздоблення. Підручники, довідники, періодичні видання – до послуг майбутніх кваліфікованих робітників.

Антоніна Іванівна підготувала насичений бібліомікс, а також продемонструвала, як користуватися електронними каталогом та книгозбірнею. Сьогодні бібліотечний ресурс навчального закладу пропонує близько 150 найменувань спеціалізованої літератури, отож, практичні навички кравців вагомо збагачуються теоретичним матеріалом.


 


Тим часом, ознайомчі заняття слухачів, направлених Здолбунівською районною, Дубенською міськрайонною філіями Рівненського обласного центру зайнятості та Рівненським міським центром зайнятості, передбачають, зокрема, знайомство із професійним обладнанням, виконання машинних швів.

Жінки зацікавлено сідають за сучасні промислові швейні машинки та уважно слухають свого викладача Поліну Долганську.

9-місячне навчання на базі навчального відділення, що у Рівному на вул. Пирогова,8, буде неодмінно цікавим та насиченим! Кравчині обов’язково продемонструють свої таланти та створять власні колекції верхнього одягу, постільних та столових комплектів.

Цінний досвід педагогів, відмінна матеріальна база, тепла щира атмосфера, цікаві практичні заняття та відповідальна виробнича практика на базах партнерів РЦПТО – кращих роботодавців галузі – ось той стартовий «капітал», з якого починається самостійна професійна діяльність кожного випускника.

Ніна Поліщук (Рівне):

Спершу я сумнівалася, чи достатньо мені буде 9 місяців, аби стати професійним кравцем. Але, поспілкувавшись із знайомими, які тут навчалися і вже працюють як підприємці, зрозуміла: так, я зможу!

Надія Стасюк (Рівне):

Мій чоловік, коли побачив, що я вдома розкладаю якісь креслення, роблю викройки, – здивувався. Адже я практично не вмію шити! І я його заспокоїла: так, «з нуля», але я прагну цього, і мені все вдасться!

А загалом, меседж групи переконливий і рішучий: «Ми – естети, які хочуть заробляти!»

Діна МАЗУРКЕВИЧ

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів» 

Діліться корисною інформацією з друзями: