Майже на третину зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за останній тиждень на Рівненщині.
– Це пояснюється тим, що після канікул школярі повернулися на навчання, в організовані колективи, – пояснив завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор Мороз. – Тож і не дивно, що більш як 60 відсотків захворілих – діти. Загалом же за минулий тиждень ГРВІ діагностували у більш як п’яти тисяч осіб, госпіталізували 196 хворих, у тому числі 137 дітей.
Медики застерігають, що найчастіше ускладнення від грипу та ГРВІ розвиваються саме в тих, хто має хронічні недуги серцево-судинної, дихальної систем, нирок, хвороби обміну речовин. В особливій групі ризику – вагітні.
Часто ускладнення виникають у тих випадках, коли хворий спочатку лікується народними засобами, або й узагалі намагається «на ногах» перенести хворобу, сподіваючись, що «саме минеться».
Єдиним надійним способом попередити грип або застрахувати себе від ускладнень медики називають вакцинацію. Щоправда, такий вид профілактики у нашому суспільстві менш популярний від вживання народних засобів чи БАДів. Приміром, у Рівному від грипу щепилося трохи більше 1100 осіб, а по області – більше п’яти тисяч.
Нині два види вакцини від грипу корейського та європейського виробників є лише в аптечній мережі «Рівнефармації». Вартує вона приблизно 205 грн. Це значно менше, ніж доведеться витратити на лікування у разі зараження грипом, – наголосив фахівець. Адже за розрахунками МОЗу, лікування грипу найдешевшими препаратами обійдеться в щонайменше тисячу гривень. А розмір шкоди для здоров’я від ускладнень недуги, жодними грошима не виміряти.
Наталія НИРКОВА
-
На Рівненщині знову є хворі на кір
-
У наслідок реформи всі лікарні залишаться працювати, але…
-
На лікарняні ліжка вклала тепла зима
-
Професійний косметик – знахідка і для роботодавця і для клієнта
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»