fbpx

Грошова чи безготівкова форма: вибір рівненських пільговиків

Діліться інформацією з друзями:

Запровадження з 1-го жовтня минулого року грошової форми надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг із самого початку дало збій. Адже через обмеження в часі готівковою формою пільг зміг скористатися лише незначний відсоток пільговиків. Чому так сталося і що змінилося після внесення поправок до постанови уряду? Про це розмова журналіста «7 днів» із профільним заступником міського голови Рівного Сергієм ВАСИЛЬЧУКОМ.

Більшість отримувала пільги у безготівковій формі

Заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук.

– Сергію Миколайовичу, вже котрий місяць, починаючи з жовтня минулого року, не вщухає напруга навколо питання надання пільг. Чим зумовлена така нездорова ситуація?

– Усі непорозуміння були спричинені впровадженням з першого жовтня 2019 року механізму надання пільг у грошовій формі. Тобто так званої монетизації пільг. За відведений попередніми нормативними документами час, із 1 по 15 жовтня, можливістю перейти на готівкову форму отримання пільг скористався тільки 291 пільговик. Натомість більшість (а це 9533 мешканці міста) отримували торік у період із жовтня по грудень пільги в грошовій безготівковій формі. Саме з приводу здійснення розрахунків за спожиті комунальні послуги і виникають ті чи інші питання у цієї категорії рівнян.

– Що саме не так у здійсненні розрахунків?

– Це виглядає так. Управління праці та соціального захисту населення здійснює нарахування загальної суми пільг (за всі види комунальних послуг в межах норм споживання). На початку наступного місяця кошти в розмірі призначених за попередній місяць пільг спрямовуються АТ «Ощадбанк». Щомісяця, після 18-го числа, АТ «Ощадбанк» автоматично зараховує відповідні кошти організаціям, що надають послуги, на підставі поданих ними даних про фактичне споживання. Дізнатися про суми зарахованих на особові рахунки коштів пільговики можуть тільки в АТ «Ощадбанк», зареєструвавшись в електронному кабінеті або прийшовши безпосередньо до його центрального відділення за адресою: С. Петлюри, 16. А в квитанціях, що приходять на оплату послуг, нічого не зрозуміло, бо відсутні суми наданих пільг та зарахованих коштів.

Однак завдяки прийнятим 27 грудня 2019 року змінам до постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 17.04.2019, ситуація з приводу зарахування коштів нарахованих пільг може змінитись за особистим вибором пільговика.

Протягом 20 днів січня 2020 року 1100 пільговиків подали в управління заяви для переходу на отримання пільг готівкою, тобто змінили спосіб розрахунків за спожиті комунальні послуги з безготівкової форми на готівкову.

Можна отримувати готівкові кошти на оплату комуналки

– Що пільговикам необхідно зробити для того, аби отримувати пільги грошима?

– Починаючи з 1 січня 2020 року кожен пільговик має право у будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги. Тобто не так, як було раніше, коли готівкову пільгу можна було отримати за умови подання відповідної заяви на початку опалювального (а саме до 15 жовтня) або неопалювального (зокрема, до 15 травня) сезону. Що це дасть нашим пільговикам? Можливість своєчасно отримувати на рахунки, відкриті в установах банків, кошти нарахованих пільг готівкою. Проводити самостійно за отримані кошти розрахунки за спожиті комунальні послуги і контролювати свої платіжки. Іншими словами, отримувати готівкові кошти для відшкодування вартості комунальних послуг. А якщо пільговики будуть економно споживати комунальні послуги, вони матимуть заощаджені кошти, які зможуть використати на інші потреби. Так, на моє переконання, давно треба було зробити.

Спілкувався Василь ГЕРУС

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»