fbpx

У наслідок реформи всі лікарні залишаться працювати, але…

На Рівненщині відбудуться зміни у системі другого та третього рівня надання медичної допомоги. Таким чином продовжиться реформування охорони здоров’я у регіоні. В області створять один госпітальний округ та одну госпітальну раду, повідомляє Рівненська ОДА.

Такі зміни затвердив Кабінет Міністрів України. Відтак, найбільш потужними в госпітальному окрузі будуть багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня. Такими у регіоні визначені Рівненська обласна клінічна лікарня, обласна дитяча лікарня, Рівненська міська центральна лікарня, Сарненська центральна районна лікарня.

Крім того, у госпітальному окрузі працюватимуть багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування І рівня. А це – Дубенська центральна міська лікарня, Володимирецька, Березнівська, Рокитнівська центральні районні лікарні.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсяник розповів, що перетворення будуть відбуватися за двома принципами:

– Насамперед буде врахована доступність мешканців до якісної медичної допомоги. По-друге, заклади, у яких вона буде надаватися, повинні мати належне навантаження та кваліфіковані кадри. У результаті наші центральні районні лікарні перестануть існувати у тій формі, в якій вони є. Заклади перетворяться на лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів, а також лікарні планового лікування.

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня має обслуговувати не менше 120 тисяч осіб, а другого – не менше 200 тисяч осіб. У наслідок перетворень всі лікарні залишаться працювати, але профільність буде змінено. У закладах залишаться ті відділення, які будуть необхідними для роботи лікарень.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»