fbpx

На Рівненщині знову є хворі на кір

Троє дітей захворіло на кір за перші два тижні 2020-го року на Рівненщині. Торік 3980 мешканців області перенесли цю недугу.

Днями Рівненщина отримала 36200 доз комбінованої вакцини КПК, яка використовується для профілактики кору,епідемічного паротиту та краснухи. Про це повідомили з управління охорони здоров’я рівненської ОДА.  

Вакцина вже зберігається на обласній базі спеціального медпостачання. При необхідності вона буде розподілена між лікувальними закладами первинної ланки, між ОТГ та ФОПами.

Наразі на базі залишки минулого року становлять 406 доз, у районах та містах ще зберігається 8262 дози, розповіла головний спеціаліст ОУОЗ Людмила Яценя. Вся ця вакцина бельгійського виробництва.

Вакцини ( «Пріорикс»/Priorix (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A., Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/M-M-RII (виробник Merck & Co., Inc., США).гарантовані державою безоплатно в рамках національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), найавторитетнішою інституцією світу у сфері охорони здоров’я. Вакцин проти кору іншого виробництва в Україні немає, – повідомляється на сайті Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»