fbpx

Педіатрів навчили як виявляти ознаки аутизму

Рівненських медиків навчали як виявляти поведінкові розлади у дітей в ранньому віці. Навчання для педіатрів та сімейних лікарів ЦПМСД “Ювілейний” провела лікар-нейропсихолог із США  Dr.Theresa Cianciolo, яка спеціалізується на проблемах аутизму.

Фахівець розповіла про те, як часто нині в дітей виявляють такі розлади поведінки, якими знаннями і навичками повинні володіти лікарі первинки, щоб не пропустити можливість раннього втручання та дати шанс батькам та дітям на кваліфіковану медичну, психологічну та соціальну допомогу. Як живуть сім’ї, де росте дитина з особливими потребами, досвід американських спеціалістів в діагностиці та соціалізації діток. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила директорка Центру Вікторія Покоєвчук.

Пані Терезу супроводжувала лікар-неонатолог з обласної лікарні Зоряна Вуїв

Це уже друге навчання в закладі з вивченню проблем аутизму та поведінкових розладів у дітей. Лікарям надано опитувальник для батьків, який вони зможуть використовувати в практиці. Це суттєво полегшить вчасну діагностику розладів у діток та перше направлення лікарем- педіатром на професійну консультацію дитини в 9 місяців. За попереднім висновком, ця дитина потребуватиме допомоги спеціалістів з поведінкових розладів. Найчастіше таких дітей спрямовуютдо лікарів- спеціалістів лише в 4-5 років. А це уже інші можливості і результати. Адже найбільш ефективним вважаєтся раннє втручання і корекція. 

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»