fbpx

Рівненські “ротарівці” допомагають діткам-аутистам

Сьогодні у Рівному благодійники “Клубу Ротарі” офіційно передадуть обладнання для діагностики відхилень аутичного спектру у дітей КП «Центр психічного здоров’я населення» Рівненської обласної ради,  Благодійному фонду «Погляд», Центру відновного лікування відділення медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з порушенням психіки КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» та Рівненському  обласному спеціалізованому центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги».

Захід відбудеться в актовій залі КП «Центр психічного здоров’я населення» Рівненської обласної ради (вул. Дубенська 64) сьогодні, 7 листопада, о 14.30.

Таке благодійництво – справа не з дешевих, бо вартість обладнання, що отримають медичні заклади  365 тисяч грн. Сюди увійшов РЕР, ADI-R та  Leiter-3. Їх надав Клуб Ротарі міста Рівне в рамках проекту «Покращення якостi дiагностики та реабiлiтацii дiтей з аутизмом в Рiненськiй областi, Украiна», загальний бюджет якого складає 68 тис доларів.  Цей проект благодійники реалізують за кошти Ротарі Фаундейшн, Уряду Канади, Ротарі Клубу м. Рівного та Канади, а саме: Ротарі Клубів Еллістон, Торонто Вест, Торонто та Маркем Санрайз.

Також в рамках даного проекту (24-25 жовтня цього року) у Києві три фахівця з Рівного успішно пройшли навчання по застосуванню діагностичної методики LEITER для обстеження і визначення інтелекту у невербальних дітей.

Окрім цього проектом передбачено навчання сімейних лікарів Рівненської області щодо скрінінгу відхилень аутичного спектру, зустрічі з батьками, навчання фахівців з діагностики та реабілітації дітей. А ще благодійники будуть облаштовувати сенсорні кімнати для лікування та адаптації в реабілітаційних центрах, а саме: в центрі відновного лікування відділення медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з порушенням психіки КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» та  в Рівненському  обласному спеціалізованому центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги».