На Рівненщині хочуть підняти вартість проїзду

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

На Рівненщині піднімуть тариф на проїзд у громадському транспорті, відповідні розрахунки надійшли в ОДА. Йдеться про збільшення на майже 60 копійок на одному кілометрі.

Водночас у “Союзі перевізників України” кажуть, що ціну на деяких маршрутах не підніматимуть. Про це повідомляє Суспільне.

Перевізники у травні звернулись до Рівненської ОДА з обґрунтуванням та пропозицією переглянути розрахунок вартості проїзду на приміських і міських маршрутах. Йдеться про граничну межу тарифу на перевезення, яка досі становила одну гривню за кілометр. Про це в етері “Сьогодні. Головне” розповів заступник начальника обласного управління інфраструктури та промисловості Віталій Харковець.

“Розрахунки розроблені на 1,59 гривні, на даний час їх аналізують. Паралельно проводимо і свій аналіз окремо, бо є всі підстави вважати, що діючий тариф в 1 гривню, який встановили у 2018-му році, нерентабельний. Я думаю, що тарифи піднімуть вже до кінця цього тижня”, – сказав Віталій Харковець.

Президент “Союзу перевізників України” Валентин Демчук зазначив, що на маршрутах, де хороший пасажиропотік та нормальна дорога, тариф на проїзд деякий час піднімати не будуть.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

“Якщо вас цікавить, де саме буде підніматися точно – там, де відсутні дороги або в геть поганому стані, або де низький пасажиропотік і короткі маршрути. На довгих маршрутах, я думаю, що найближчим часом він підніматися не буде, тому що існує дуже велика конкуренція з боку нелегальних перевізників, які взагалі не сплачують податків”, – розповів Валентин Демчук.

Він додав, що на коротких маршрутах або маршрутах, які проходять дорогами з поганим покриттям, ціна за проїзд вже вища, ніж гривня за кілометр. На неї погоджуються самі пасажири.

“У нас почався карантин, зупинилися перевезення. З’явилися нелегали, які забрали якийсь відсоток цих перевезень на себе, пільгові категорії залишилися, їх ніхто не обмежив. Сьогодні відбувається таке: влада каже – ми нічого компенсувати не будемо, але будемо його регулювати”, – сказав Валентин Демчук.

За його словами, загалом в області прослідковується постійне зменшення кількості рейсів. Валентин Демчук зазначив, що на Рівненщині працює понад сотня легальних перевізників.

Наша довідка

  • Востаннє вартість проїзду змінювалася у січні 2018-го року. Тоді перевізники підняли тариф із 60 копійок до 1 грн за 1 км. Восени 2020-го року з 80 копійок до 1 гривні за кілометр здорожчав проїзд на Здолбунівському напрямку.

З 1 червня піднялась ціну проїзду в Рівному  тепер вона становить 6 гривень у тролейбусах та 8 гривень у маршрутках.

Діліться корисною інформацією з друзями: