fbpx

Рівненські дерева розповідають історію

Діліться інформацією з друзями:

Рівняни та гості міста минулими вихідними мали можливість дізнатися цікаві історії про вікові дерева та затестити новий туристичний маршрут, який презентували команди ГО «Агенція сталого розвитку міста», ГІ «Сад історій», та Екологічного центру ПДМ.

Створення дорожньої карти відбулося завдяки еко-культурному проєкту «Місто шумить інакше», який реалізується у місті Рівне за підтримки Українського культурного фонду.

Маршрут віковими деревами міста Рівне протяжністю 6 км та поєднує Парк на Грабнику через центральну історичну частину міста з парком ім. Тараса Шевченка.

Він включає 10 дерев-довгожителів віком від 110 до 400 років. Головним завданням проєкту є привернути увагу містян та гостей Рівного до вікових дерев, які становлять величезний інтерес. Адже кожне з них є свідком минулого та реліктом.

Відтак минулої неділі, 12 червня, відбулося відкриття маршруту та театралізована екскурсія. Організатори спільно з митцями підготували короткі перформанси та флешмоби на 10 локаціях.


Читайте також: На Поштовій у Рівному росте каштан-довгожитель


На екскурсії можна було почути легенди від Князя Любомирського, у образі якого був Микола Бендюк. А ще – послухати саксофон від DORА. Корній Демидюк читав вірш Павла Тичини, Лідія Войтюк провела музейну квізкотеку. Були також танцювальні перформанси від Івана Сівака та учасників клубу любителів танго «Тангенс», співочий проєкт «Співанка» від молодіжної платформи «Яскраво».

Екскурсія завершилася у Парку на Грабнику концертом просто неба Яни Міської (вокал/клавіші) та світловим шоу на деревах.

Маршрутом віковими деревами можна прогулятися самостійно. Для цього організатори проєкту промаркували дерева та розмістили інформаційні таблички із QR-кодами, які ведуть на окрему історію про дерево та на весь маршрут. Отож розпочати мандрівку можна з будь-якої точки шляху. Інформація подана двома мовами: українською та англійською.

Перейшовши за QR-кодом, рівняни та гості міста дізнаються більше інформації про вид, ріст, вік, історію дерева. Саме через події, які воно пережило, чи з ким було пов’язане й виникли назви: «Дуб Теодора Бурше», «Ясен Перли Вігдорович», «Гіркокаштан у «Новому світі», «Вікова липа біля яничарки» тощо.

Вікторія ВЛАСЮК