Долю «Стоматолога» вирішать депутати

Якщо обранці погодяться виділити з бюджету 300 тисяч гривень, скульптуру богатиря-змієборця, якого рівняни давно охрестили «Стоматологом», перемістять та встановлять неподалік. Про це під час засідання міськвиконкому повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко.

На засіданні розглядали хід виконання проекту «Таємничі підземелля Рівного», який передбачає реконструкцію центральної частини міського парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. Одним із питань, які викликали широку дискусію в соцмережах, стала подальша доля скульптури Богатиря, що (з радянських часів) прикрашає центральний фонтан на майдані, де нині відбувається реконструкція. Проект передбачає збереження фонтану приблизно на тому ж місці. Однак, фігура «Стоматолога» там виглядає не дуже гармонійно. Тож її можна або перенести на інше місце і залишити в парку як пам’ятку епохи соцреалізму, або ж демонтувати. Під час обговорення в соцмережах знайшлося чимало прихильників обох ідей, причому свою правоту вони доводили з однаковим запалом.

Нині ж йдеться про те, що для демонтажу скульптури потрібні додаткові кошти – 300 тисяч гривень. Якщо депутати погодяться виділити таку суму з міського бюджету, «Стоматолога» перенесуть та встановлять неподалік від попереднього місця його розташування. У протилежному випадку – його просто знесуть.

– В концепцію оновленої площі той Стоматолог не вписується, – переконаний міський голова Рівного Володимир Хомко. – Але якщо депутати дадуть гроші, будуть переносити. Роботи там тривають, тож є шанс на наступне літо до Дня міста отримати гарний куточок для тусовок, прогулянок і зберегти справжню історичну цінність, місцеву пам’ятку, яких не так багато залишилося.

Між тим секретар Рівнеради Сергій Паладійчук повідомив, що провів своє власне дослідження громадської думки з цього приводу. Поспілкувався з депутатами, будівельниками.

– Більшість говорять про те, що у разі існування 3Д-моделі цієї скульптури (а вона існує), зараз варто її демонтувати. І завершувати реконструкцію цієї площі як і передбачено проектом. Без Стоматолога. Якщо ж у майбутньому рівняни вважатимуть, що ця скульптура має якусь історичну цінність і вкрай потрібна місту, варто буде віднайти кошти і відновити її за 3Д-моделлю. Зробити зменшену копію і десь у парку його встановити.

Остаточно це питання буде вирішене на черговій сесії Рівнеради 21 листопада.

фото з фб-сторінки проекту “Таємничі підземелля Рівного”

Діліться корисною інформацією з друзями: