Чи можуть ФОПи використовувати підприємницькі кошти

Чи можуть ФОПи використовувати підприємницькі кошти

З 3 січня ФОПам заборонено витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб. Адже саме з 3 січня вступили зміни в Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків. Тож, щоб підприємцю використати зароблені кошти на власні, непідприємницькі потреби, доведеться перевести кошти на непідприємницький рахунок.

Податківці на своїй офіційній сторінці у Facebook також зазначили, що Нацбанк заборонив ФОПам витрачати кошти з підприємницьких рахунків на власні потреби. За їх повідомленням стало зрозуміло, що, тепер ФОПи не зможуть розплачуватися в супермаркеті з підприємницької картки.

Сьогодні Національний банк уточнив порядок використання поточних рахунків фізичних осіб для здійснення підприємницької діяльності та власних потреб.

Що саме змінюється для ФОП?

Для ФОП діють норми щодо здійснення всіх видів розрахунково-касових операцій відповідно до договору та вимог законодавства України, які встановлені  з 2003 року*.

Чи справді ФОП мають перерахувати кошти з рахунку ФОП на власний поточний рахунок фізичної особи для власних потреб?

Так. Після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених, зокрема, Податковим та Господарським кодексами України, ФОП мають право перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на рахунки  відкриті для власних потреб.

Як перерахувати кошти з рахунку ФОП на свій власний рахунок як фізичної особи?

Кошти з рахунку ФОП на рахунок для власних потреб перераховуються після підтвердження про сплату податків та зборів або відсутність заборгованості за ними

Для чого внесено такі зміни в розрахунки ФОП?

Національний банк не вносив змін по суті, а лише уточнив норму про порядок використання поточних рахунків ФОП.

Упорядкування операцій ФОП сприятиме мінімізації ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, зниженню проявів тіньової економіки та розвитку безготівкових розрахунків.

Як ФОПи можуть використати кошти зі свого бізнес-рахунку?

За поточними рахунками ФОП в національній валюті можна здійснювати всі види розрахунково-касових операцій, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. 

Чи встановлені обмеження щодо зняття готівки ФОП через банкомат?

Обмежень щодо виплати чистого доходу ФОП, зокрема через банкомат за допомогою корпоративної картки немає.

Які санкції передбачені за порушення розрахунків ФОП?

Контроль за сплатою податків і зборів та застосування передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового законодавства покладено на контролюючі органи, відповідно до статті 191Податкового кодексу України.

По материалам НБУ

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: