Медики нагадали рівнянам, чим симптоми COVID-19 відрізняються від грипу чи алергії

Діліться корисною інформацією з друзями:

Утруднене дихання, озноб, підвищена температура, нежить, кашель, головний біль, втрата смаку та запаху — симптоми, які можуть свідчити про COVID-19. Однак вони притаманні і грипу, сезонній застуді, алергії і навіть астмі. Як же відрізнити одне від одного та правильно допомогти собі?

На перший погляд схожі симптоми, однак названі недуги мають насправді суттєві відмінності.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Основними симптомами COVID-19 є висока температура, втома, кашель і задишка. Алергія має більш хронічні симптоми та завжди супроводжується чханням, хрипами та кашлем. Для грипу характерні прояви, схожі до COVID-19, наприклад лихоманка та біль у тілі, але зазвичай грип не викликає задишки.

Якщо у вас нежить або сверблять очі, це не обов’язково означає, що у вас коронавірус. Але якщо ви кашляєте, швидко втомлюєтеся, відчуваєте задишку, а от смаку чи запахів не відчуваєте, імовірність того, що ви захворіли на COVID-19, підвищується. Однак, більшість цих симптомів характерна і для грипу.

Детальніше про відмінності між цими станами дивіться на інфографіці (фото).

Як захиститися від COVID-19, застуди та грипу?

Найперше, що рекомендують медики – зробити курс вакцинації від COVID-19 й обов’язково оновлювати щеплення кожні півроку. По-друге, щороку варто щеплюватися і від грипу. І ще досить важливо, треба дотримуватися базових правил безпеки, аби уникнути зараження:

  • Уникайте тісного контакту (в межах 2-ох метрів) з усіма, хто хворіє або має підозрілі симптоми.
  • Дотримуйтеся дистанції з іншими людьми (приблизно 2 метри), коли ви перебуваєте в закритих громадських місцях (особливо, якщо ви не отримали всіх необхідних профілактичних щеплень).
  • Носіть захисну маску для обличчя в закритих приміщеннях із скупченням людей, особливо в медзакладах (поліклініках чи лікарнях), де можуть бути особи із COVID-19, незалежно, вакциновані ви чи ні.
  • Часто мийте руки з милом (протягом принаймні 20 секунд) або використовуйте дезінфікувальний засіб для рук на спиртовій основі, що містить не менше 60% спирту.
  • За можливості, уникайте багатолюдних закритих приміщень.
  • Прикривайте рот і ніс ліктем або серветкою під час кашлю чи чхання.
  • Не торкайтеся своїх очей, носа та рота.
  • Регулярно (бажано щоденно) очищуйте та дезінфікуйте поверхні, яких ви

Як попередити алергію?

Найкращий спосіб запобігти сезонній алергії – уникати відомих вам тригерів. Якщо у вас алергія на пилок, залишайтеся в приміщенні з закритими вікнами та дверима, коли вміст пилку в повітрі високий. Крім того, вдома можна встановлювати системи для очищення повітря.

Нагадаємо, що правильне застосування маски для обличчя теж може забезпечити певний захист від сезонної алергії.

Якщо ви вважаєте, що у вас є ознаки COVID-19 чи інших захворювань, зверніться до сімейного лікаря. Пам’ятайте, що дотримання профілактичних заходів допоможе зберегти здоров’я і вашим близьким.