fbpx

Коронавірус: рівнянам радять не панікувати (відео)

Лише три з приблизно 40 відомих видів коронавіруса є патогенними для людини. Тобто такими що можуть спровокувати захворювання. Один із них це вірус 2019-nCoV, який вперше виявили у грудні 2019 року в китайському місті Ухань, – розповів завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сергій Шуляренко.

Коронавіруси мають зоонозне (природне) походження. У тварин теж є свої хвороби і інфекції. Вони мутують і стають небезпечними для людей. Адже віруси, як і все живе, мають здатність змінюватися.

– Щоб жити, потрібно мінятися, – зазначив фахівець. – І це прекрасно знають жінки: постійно зачіски, зовнішність. Іншими словами, все живе і все перспективне – постійно змінюється. Так і віруси. Цей новий коронавірус ще вивчається. Вважається, що можливим його джерелом були кажани.

Новий вірус найчастіше проявляється у формі пневмонії різного ступеня важкості. Специфічних препаратів для лікування вірусних пневмоній не існує. Тому й трапляються летальні випадки.

– В Україні поки що немає підтверджених випадків цього вірусу, – підкреслив Сергій Шуляренко. – Але ми живемо у відкритому світі, тож мусимо бути готові до такого розвитку подій. Перш за все готуємо лікарів, розповідаємо про симптоматику та дії у разі виникнення підозри на інфікування коронавірусом. Але ключове питання: чи мав хворий на пневмонію контакти з тими, хто був у Китаї, чи, можливо й сам там нещодавно перебував.

Загалом же лікарі радять не панікувати та намагатися дотримуватися стандартних порад, які медики дають щороку в період підйому захворюваності на респіраторні хвороби:

– частіше мийте руки з милом (навіть звичайне мило змиває практично всі патогенні організми зі шкіри рук. А ті, що залишаються, навряд чи завдадуть серйозної шкоди) або обробляйте їх дезінфікуючими розчинами;

– провітрюйте приміщення, частіше робіть вологе прибирання;

продукти тваринного походження перед уживанням обробляйте термічно (варіть, смажте, запікайте);

якщо відчули нездужання або маєте високу температуру, кашель, ускладнене дихання – не виходьте з дому, не розносьте інфекцію, зконтактуйте з вашим сімейним лікарем і узгодьте схему лікування.

Наталія НИРКОВА

 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»