fbpx
На фестивалі в Каннах

На фестивалі в Каннах проукраїнська акція

Діліться інформацією з друзями:

На фестивалі в Каннах фітнес-тренерка залила “кров’ю” український прапор.

У вівторок, 16 травня, у Каннах стартував 76-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Українська блогерка та фітнес-тренерка Ілона Чернобай влаштувала акцію на фестивалі в Каннах, щоб нагадати іноземцям про війну в Україні та геноцид, який чинить Росія. Для Ілони це болюча тема, оскільки вона родом з прифронтового Краматорська, яке уже вдруге з 2014 року було під загрозою окупації росіянами.

Ілона вийшла на червоний хідник у сукні в кольорах українського прапора й облила себе червоною фарбою.

Одразу після перформансу Ілону вивела охорона, проте фото й згадки швидко розлетілися французькими ЗМІ. Нагадаємо, що цьогоріч Каннський фестиваль відвідали багато росіян, зокрема відкрили його фільмом, де одним зі співпродюсерів є російський продюсер Костянтин Елькін, який продовжує працювати в Росії.У країнська поезія у виконанні Катрін Денев: акторка зачитала вірш на сцені Каннського кінофестивал

Сукня Ілони, що нагадує прапор, на головному хіднику Канн забарвилася червоною фарбою, нагадуючи про українців, які досі залишаються в окупації, і яких можуть убити просто за любов до рідної країни. Багато з них не можуть залишити свої домівки через низку причин: хтось залишається біля нетранспортабельних рідних, хтось панічно боїться невідомого майбутнього, хтось локально допомагає ЗСУ. Багато людей сховали український прапор і зберігають його на свій страх і ризик, щоб тепло зустріти українських воїнів під час деокупації.

«На Каннському фестивалі є люди з різних країн: Великої Британії, Іспанії, Польщі, Німеччини. Уявіть, що вас можуть вбити за прапор вашої країни. Українцям уявляти не треба. Вони щогодини наражають себе на небезпеку не тільки за наявність прапора, а навіть за прості розмови українською мовою. Наше головне завдання — показати, що Україна не відмовляється від своїх територій і людей. Ми знаємо, що на нас чекають у Донецьку, Луганську та Ялті, попри будь-які міфи російської пропаганди», — говорить Ілона.

Читайте також: У Бєлгородській області заявили про прорив “української ДРГ”