fbpx
Члени ВЛК більше не зможуть ухвалювати рішення на власний розсуд – Міноборони

Члени ВЛК більше не зможуть ухвалювати рішення на власний розсуд – Міноборони

Діліться інформацією з друзями:

4 травня вступили у дію норми, які змінюють Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України відповідно до Наказу міністра оборони України N 402.

Цими змінами було скасовано статус «обмежено придатний», а також оновлено перелік хвороб, з якими можуть або не можуть мобілізувати.

Члени військово-лікарської комісії тепер не зможуть на власний розсуд ухвалювати рішення щодо придатності чи непридатності військовозобов’язаного, йдеться у заяві департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України.

«Фактично скасовано індивідуальну оцінку придатності. Тепер члени ВЛК не зможуть приймати рішення на власний розсуд, а будуть керуватися лише чіткими нормами. Це дозволить унеможливити корупційні прояви», – пояснили в департаменті Міноборони.

У міністерстві також зазначили, що ступінь придатності до військової служби буде встановлюватися ВЛК відповідно до розкладу хвороб, пояснення до цього розкладу та таблиці додаткових вимог до стану здоров’я.

Відповідно до нових норм чоловіки *18-60* років, що мали статус «обмежено придатний» мають пройти ВЛК до 4 лютого 2025 року.

Людина не приходить до ВЛК за власною ініціативою. Направлення на ВЛК має надати

  • для військовозобов’язаного – ТЦК та СП
  • для військовослужбовця – командир частини або заклад охорони здоров’я, в якому військовослужбовець проходить лікування або реабілітацію, ТЦК та СП, в якому він стоїть на обліку під час своєї відпустки.

Читайте також: У Березнівській громаді продовжують підтримувати ЗСУ