За безпеку в двох школах Рівного відповідає Львівська фірма

Пілотні проєкти з підтримання безпеки у навчальних закладах за допомогою системи відеоспостереження реалізують у двох рівненських школах. Опікується цим питанням фірма зі Львова. Про це в інтервю рівненській Опорі розповів заступник міського голови Рівного з питань цифрової трансформації та цифровізації Євгеній Іванішин. 

Ця компанія обслуговує Львів (майже всі освітні – шкільні і дошкільні навчальні заклади) і ще багато районних центрів області. Місто не платить за техніку, а лише абонплату за її встановлення і обслуговування.

  • Це 10 чи 12 тисяч гривень на місяць, – уточнив посадовець. За ці кошти вони самостійно встановлюють і обслуговують своє обладнання і підписують договір про повну матеріальну відповідальність за освітній заклад. Тобто вони встановлюють кругову систему спостереження і якщо це вуличне спостереження, то воно встановлюється разом із освітленням у нічну пору доби. Компанія проводить моніторинг ситуації. Вона або підписує договір з охоронною фірмою або залишає групу швидкого реагування і, у випадку, якщо у ході моніторингу виявляється, що хтось намагається проникнути на територію, просто виїжджають туди.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Перевага цього підходу в тому, що місто не витрачає великих сум на обладнання і його встановлення, а платить лише за обслуговування.

Власник обладнання відповідатиме за завдані збитки і відшкодує їх, якщо хтось десь розіб’є вікно чи хтось щось вкраде. І це вигідно школам – їм не треба наймати додатково штатних працівників – сторожів.

  • Подивимося як спрацює пілотний проєкт, можливо, екстраполюємо цю історію на всі освітні заклади, – зазначив заступник міського голови.

Він додав, що у цієї компанії також є хороші безпекові рішення для дошкільних навчальних закладів. Зокрема, розроблені системи, подібні до відеодомофонів, але більш розвинені. Ці речі теж можна буде запровадити в міських закладах без особливих витрат із міського бюджету,  наголосив посадовець.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

%d блогерам подобається це: