fbpx
запас води

Який запас води потрібен на випадок надзвичайної ситуації, – пояснили медики

Діліться інформацією з друзями:

Цієї осені ми зіткнулися з вимушеними відключеннями електропостачання. Подекуди разом із світлом пропадає й вода. Тому важливо зробити певний запас води для таких ситуацій. Рівненські медики нагадали скільки і якої води запасти.

У середньому на одну дорослу людину необхідно передбачати два літра питної води на добу. Звичайно, це середній показник, необхідно враховувати як масу тіла, так і вид діяльності (активності). Тобто якщо у вас під 100 кг чи ви займаєтесь фізичною працею, або ж хворієте, об’єми запасів води потрібно збільшити.

Крім того, потрібно подбати й про певний обсяг води для господарських потреб:  миття рук, посуду, приготування їжі, змивання унітаза тощо (орієнтовно 10 л/доба).

Медики рекомендують розділяти зберігання води для питних потреб та для «технічних» в різній тарі.

Питну воду краще зберігати в тарі передбаченій для зберігання харчових продуктів. Звичайно, для зазначених потреб, дуже зручна пластикова тара, але з неї (у разі неякісного пластику) можлива міграція великої кількості небезпечних речовин у воду, тому для питних потреб  вибирайте тільки спеціально призначену тару – звертайте увагу на маркування тари. Можна використовувати емальований посуд з накриттям, скляну тару (банки) з кришками.

Необхідно, за можливості, періодично замінювати воду у тарі, що передбачена для пиття – раз у два дні.

Якщо вода була кип’ячена, то термін зберігання рекомендуємо зменшити – бажано до 6 годин (максимум доба).

Для технічних потреб воду можна тримати значно довше – кілька тижнів.

Для зручності можна створити запас бутильованої води промислового виготовлення. У такій тарі вода має досить тривалий термін зберігання (використовуйте згідно з термінами зазначених на етикетці).

У випадку використання води сумнівної якості чи тривалого терміну зберігання  рекомендуємо прокип’ятити кілька хвилин воду в необхідній кількості. Це найпростіший та найдешевший спосіб дезінфекції води.

Читайте також: Троє людей із COVID-19 померли минулого тижня на Рівненщині