fbpx
Цьогоріч рф скинула по Україні майже 10 тисяч КАБів, – Умєров

Цьогоріч рф скинула по Україні майже 10 тисяч КАБів, – Умєров

Діліться інформацією з друзями:

У поточному році рф скинула по територіях України майже 10 тисяч КАБів. Про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук міністр оборони Рустем Умєров. Що таке КАБ і як вона працює

Він написав, що ворожий удар по будівельному гіпермаркету Харкова, здійснений у суботу, 25 травня посеред білого дня, коли там могли перебувати сотні людей, — це ніщо інше, як черговий акт геноциду українського народу путінським режимом.

Це свідоме вбивство мирного населення. – Умєров

Для скидання керованих авіаційних бомб літаки рашистської авіації не змушені входити до зони ураження української ППО. За словами Умєрова Україна потребує більше сучасних систем ППО та авіації і про це щодня і за кожної нагоди говориться нашим союзникам.

Що таке КАБ і як вона працює?

Керована авіаційна бомба (КАБ) – один з видів авіаційних боєприпасів. Це авіаційна бомба, оснащена аеродинамічними поверхнями та системою наведення для підвищення влучності. Після створення КАБів старі авіаційні бомби почали називати некерованими або “тупими” бомбами. Керована авіабомба поєднує точність влучання і потужність бойової частини. Її відносять до високоточної зброї.

Авіаційні бомби скидають із літака, вони відокремлюються від тримачів з невеликою швидкістю примусового відділення чи під дією гравітації. Дальність залежить від параметрів носія (швидкості та висоти). Чим вище й на більшій швидкості літак скидає КАБ, тим далі летітиме бомба.

Для скидання керованих авіаційних бомб літаки рашистської авіації не змушені входити до зони ураження української ППО. 

“Ворожі літаки підлітають до лінії бойового зіткнення, за 40-50 км, та запускають ці бомби. Вони летять до своєї цілі та вражають її”, – пояснював речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Зараз відомо про застосування російськими загарбниками таких авіабомб, як: 

  • УПАБ-500В вагою 500 кг;
  • УПАБ-1500В вагою 1500 кг;
  • “Гром-Э2” (варіант “Гром-Э1” без двигуна і зі збільшеною бойовою частиною);
  • “Дрель” (російська плануюча касетна авіаційна бомба).

Читайте також: Іранські дрони Shahed-136 працюють за вкраденими німецькими технологіями