fbpx

Що зміниться в сфері громадських пасажирських перевезень у Рівному, – пояснення міськвиконкому

Діліться корисною інформацією з друзями:

Від сьогодні у сфері пасажирських перевезень Рівного відбудуться суттєві зміни. Скорочується 8 маршрутів, які до цього обслуговували невеликі пасажирські автобуси (маршрутки). Детальніше про це розповіли у Рівненському міськвиконкомі.

Чому зміни необхідні?

На замовлення міського управління транспорту фахівці НУВГП нещодавно обстежили та проаналізували мережу громадського транспорту. У підсумку запропонували скоротити велику кількість маршрутів, адже вони повністю чи частково дублюються. Однак в управлінні вирішили рекомендації науковців взяти до уваги та втілити їх лише частково. Адже залишити лише 120 маршруток для Рівного — це мало. Зважали й на те, що в сучасних умовах немає можливості на сто відсотків гарантувати рух тролейбусів. Тому вирішили лише оптимізувати маршрути громадського транспорту. Насамперед йдеться про ті, які курсують через центр Рівного.

Що буде змінено?

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Вісім маршрутів скорочуються або закриваються. а саме:

№№34 та 51, які дублюють рух великогабаритних автобусів №1 та 7. Великі автобуси повністю забезпечують перевезення пасажирів, тож скорочення маршруток дозволить уникнути скупчення транспорту.

Маршрут №58 теж скоротять, його замінить маршрут №64, який продовжать до Колоденки, а також маршрут №47, який забезпечить довіз пасажирів з Тиннівської. Із останнім є певна проблема, адже поки що немає дозволу від нацполіції. Проте перевезення здійснювати необхідно, тож у виконкомі сподіваються на оперативне вирішення цього питання.

Маршрут №65 практично не функціонує, тому його закривають офіційно. Через це маршрутка №45 їздитиме до вулиці Млинівської. Цей маршрут нині обслуговує 20 автобусів, вони зможуть повністю покрити потреби на цьому відрізку шляху. За інформацією міськвиконкому, нині цей маршрут для його погодження обстежують представники Львівської залізниці (він пролягає через залізничний переїзд).

Подовжать схему руху в обидва кінці й для маршруту №35, аби компенсувати нестачу транспорту. Наразі оновлені схеми руху розробляються.

Крім того, планують збільшити кількість автобусів, що їхатимуть до Золотієва, тобто маршрут №43. Зараз тут працює лише одна машина.

Крім того закриваються маршрути №№30, 41, 42, 67 — там фактично не виїжджають машини, тим паче, що на них працюють старі автобуси Мерседес. Зараз за цими напрямками іноді (без дотримання графіків) їздить лише по одному автобусу..

Очікуваний вплив від змін у маршрутні мережі

Завдяки змінам розвантажиться центр міста — буде менше машин, – наголошують у міськвиконкомі.

Доступність доїзду при цьому у різні кінці міста зберігається.

Звісно, зміняться інтервали руху — вони можуть стати трохи довшими. Помякшити цю зміну планується за рахунок тролейбусів.

До того ж нині у місті катастрофічний брак водіїв — тому інтервали руху громадського транспорту і так збільшені. За рахунок цього планується подовжити тривалість руху громадського транспорту.

Водночас, чиновники нагадують про нестабільну ситуацію в енергетичній сфері не лише Рівного, а й України в цілому. Це впливає на роботу міського тролейбусного підприємства. Електротранспорт не завжди може повноцінно функціонувати за графіками. Проблема електропостачання також впливає на можливість заправки автобусів, адже без світла це зробити нереально.

УСІ зміни — у Дозорі

Нові графіки та схеми руху, які запроваджуються з 1 грудня, будуть відображені у системі Дозор. Згідно з договорами, усі автобуси, які працюють на маршрутах у Рівному обладнані GPS та підключені до Дозору.

Читайте також: Авіація Сил оборони учора завдала 17 ударів по районах зосередження ворожих сил, – Генштаб ЗСУ