fbpx

Сьогодні у православних свято жінок-християнок (+церковний календар)

Діліться інформацією з друзями:

У третю неділю після Пасхи Церква вшановує святих жінок-мироносиць, відзначаючи цей день як загальне свято всіх жінок-християнок.

Мироносиці – це ті жінки, які рано-вранці на світанку принесли до гробу Господнього миро (запашну олію), щоб, згідно з тогочасним звичаєм, намастити ним тіло свого померлого Вчителя.

Вони не побоялися ні переслідування старійшин, ні варти, яка охороняла гріб Спасителя, ні інших небезпек. Жінками керувала любов – та, якої їх навчав Господь і яка долає всі перешкоди, навіть смерть. Саме тоді, бажаючи смиренно виконати людське, вони отримали Божественну звістку – стали першими, кому ангел сповістив про Воскресіння Господнє, а трохи згодом Сам Спаситель явився мироносицям та промовив: «Радуйтеся!», і саме вони були послані сповістити ученикам Христовим про воскресіння Господа нашого Ісуса Христа (Лк. 28: 1 – 10). Таким чином, жінки-мироносиці стали апостолами для апостолів (нагадаємо, апостол – від грец. ἀπόστολος – посланець), і першими серед людей поширили звістку про Воскресіння Христове, про перемогу життя над смертю.

Також у травні Церква вшановує пам’ять великомученика Юрія Переможця, апостола і євангелиста Марка, благовірних князів Бориса і Гліба, рівноапостольних Кирила і Мефодія.

27 травня – віддання свята Пасхи, і 28 травня – велике дванадесяте свято Вознесіння Господнього.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»