fbpx

Вебінар для голів ОСББ: Як боротися з боржниками об’єднань

Діліться інформацією з друзями:

Навіть в умовах всесвітньої пандемії життя продовжується. Відтак, у голів правління ОСББ виникає багато питань, які стосуються діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Громадська організація «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини» не залишила голів правління ОСББ сам на сам з їхніми проблемами та розпочала проводити вебінари, на яких дають відповіді на актуальні питання.

Так, завдяки проєкту HOUSES у Рівненській області, її координатору Ользі Кашевсьій нашою громадською організацією було проведено вебінар на тему: «Ефективна практика роботи з боржниками ОСББ».

Адвокат Олена Шендера ділилася знаннями та досвідом як поетапно боротися з боржниками об’єднання. Ось відповіді на деякі запитання, що прозвучали на вебінарі, в якому взяли участь понад 90 учасників.

– Які юридичні поради щодо стягнення заборгованості ви дали б тим, хто не може домовитися з боржниками по-доброму?

– Не чекати роками, поки боржники сплатять борги. Треба надсилати їм претензії з обґрунтуванням боргу, а в разі його несплати після отримання претензії звертатися до суду та стягати борги в судовому порядку. Голови правлінь ОСББ мають пам’ятати, що накопичення боргів є результатом їхньої бездіяльності в цьому напрямку.

– Що ви порадите зробити до звернення до суду?

– Спочатку з’ясувати, чому власник приміщення не платить борг: на це є поважна причина, чи ні? І тільки після того вирішувати питання в юридичному полі.

– Хто несе судові витрати в разі подання позову про стягнення боргів?

– У разі звернення до суду з метою стягнення заборгованості з власників приміщень, квартир на утримання внеску на утримання будинку та прибудинкової території судовий збір сплачує ОСББ. Але разом із задоволенням позовних вимог суд стягує з боржника судовий збір і послуги на правову допомогу.

– Свою допомогу у вибиванні боргів пропонують колекторські фірми. Як ви ставитеся до таких послуг?

– Негативно. Тому що колекторські фірми не з’ясовують, чому власник не платить внески, а психологічно тиснуть на мешканців (набридають телефонними дзвінками, листами, візитами). Як наслідок – авторитет голови правління серед співвласників будинку стрімко падає і в окремих випадках вже не відновлюється. А з падінням репутації голови правління, який звернувся до колекторів, зникає довіра до ОСББ у цілому.



Враховуючи те, що в країні впроваджені карантинні заходи, плануємо на період карантину і надалі проводити вебінари для голів правління ОСББ м. Рівне.

Світлана ПІКУЛА, член правління ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини»

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»