Завтра, 22 січня, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Українське військо: 1917-1921», присвячене Дню Соборності України, яка створена науковцями Українського інституту національної пам’яті.
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. Сьогодні вони стримують ворога на Сході України, а також готові до виконання поставлених завдань скрізь, де в цьому виникне потреба. Сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим. Молода держава з перших і до останніх днів існування змушена була боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося нове українське військо. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності. З’явилися нові герої та нові командири, які вписали славну сторінку в історію України.
Виставка «Українське військо: 1917–1921», розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.
- Валерій Цибульський – історик із “чорного списку” Кремля
- До російської капітуляції бажано готуватися ретельніше
- Українська Атлантида зовсім поруч
Адже сучасні збройні сили перейняли славні традиції Української армії, що боронила кордони УНР. Вони отримали почесні назви. Зокрема, 93-я окрема механізована бригада «Холодний Яр», 406-а окрема артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова,17-й окремій танковій Криворізькій бригаді присвоєно почесне найменування «імені Костянтина Пестушка», 28-ій окремій механізованій бригаді присвоєно почесне найменування «імені Лицарів Зимового походу».
Відкриється виставка о 15.00.
Виставка функціонуватиме протягом місяця на безоплатній основі.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»