fbpx

Українська Атлантида зовсім поруч

Діліться інформацією з друзями:

Надзвичайно мальовниче та прекрасне місце для відпочинку, створене самою природою, в якому просто необхідно побувати. За своєю привабливістю Бакота, що на Хмельниччині, може позмагатися з «розкрученими» туристичними родзинками Європи, а може, й усього світу.

Територію між Дністром і Південним Бугом у XIII–XIV століттях називали «Русь Дольная», і саме Бакота була її столицею. Галицько-Волинський літопис зазначає, що в епоху Київської Русі це був важливий торговий порт на Дністрі. У кожній столиці є великий храм. У Бакоті цим храмом був Михайлівський печерний монастир, який виник у XII–XIII столітті на Білій горі. Колись на місці монастиря стояло рідновірське капище, найстаріші археологічні знахідки у якому датуються ІІ тисячоліттям до нашої ери.

Історія Бакоти закінчилася в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення виселили в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затопили водою. Обов’язковою умовою для місцевих жителів перед виселенням було руйнування власного будинку та знищення садків. Під водою зникло більше ніж двадцять сіл і тисячі гектарів родючих земель.

Бакоту часто називають шматочком Криму в Хмельницькій області, тому що її мікроклімат схожий з ялтинським: скелі захищають від вітру, перешкоджаючи охолодженню землі.

Крім чарівної природи тут можна побачити історичні споруди. На вершині Білої гори є підземний хід, який виведе до двох невеликих келій. Також у глибині гори було виявлено жіноче поховання і печеру. Швидше за все більша частина Скельного монастиря була зруйнована монголо-татарами, а також зсувами і обвалами, які сходили з верхньої частини гори. Залишилися від монастиря кілька споруд – три печери і розміщені у два яруси ніші, а також 19 гробниць, вирубаних у підлозі. Біля монастиря є три джерела з чистою і дуже смачною водою, температура якої навіть влітку не піднімається вище від 8–12 градусів. До речі, місцеві жителі стверджують, що завдяки вживанню цієї води зцілилися від багатьох хвороб.

Зовсім поряд розташоване місто Кам’янець-Подільський. Тут можна прогулятись старовинними вуличками, зупинитися біля міської ратуші, ступити в тишу місцевого костелу та відчути велич середньовічної фортеці.

Подорожуючи Хмельниччиною, не упустіть нагоду відвідати ще одне із «семи чудес України» – Хотин. Іноземці називають це місто райським куточком на планеті, з багатою культурою та усталеними традиціями. Хотинська фортеця досі вражає високими 40-метровими стінами, 65-метровою криницею та чудовою панорамою Дністра й просто перехоплює подих із перших хвилин перебування.

У селі Кривче розташована Кришталева печера, унікальна своєю красою, стіни якої укриті різнокольоровими та білосніжними кристалами гіпсу. Її особливістю є підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить її найперспективнішим об’єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.

Тому, хто полюбляє автоподорожі, потрібно завчасно прокласти свій маршрут і потурбуватися про нічний відпочинок та харчування. Для комфортної подорожі краще звернутися до перевірених туроператорів.

Наталія ЯГУЩИНА