Рівненські лікарі не запрошують на профогляд школярів

Сімейні лікарі поки що не запрошують школярів на обов’язкові щорічні профілактичні огляди. Однак, за бажанням батьків, такий огляд зроблять і нададуть медичний висновок.

Заборони ніякої немає. Про це розповіла заступниця головного лікаря з охорони дитинства і материнства КНП ЦПМСД «Північний» Раїса Піскунова.

За словами лікарки, деякі батьки почали приходити з дітьми на такі профілактичні огляди ще навесні, до завершення навчального року. Дехто йде зараз. Однак, як правило, найбільше профілактичних оглядів роблять у серпні, за кілька тижнів до початку навчального року.

– Тоді найбільший наплив, – пояснила Раїса Піскунова. – Є такі, що ще у вересні йдуть за медичними висновками. У червні-липні традиційно таких звернень небагато. А тим більше нині через карантин батьки не дуже хочуть зайвий раз іти з дітьми в людне місце. Нині ж приходять на профогляди переважно ті діти, які збираються вперше йти до дитсадків чи до школи.

Обов’язкова умова – попередній запис до свого сімейного лікаря чи педіатра.

Нагадаємо, щороку перед початком навчання школярів має оглянути педіатр. Роблять також пробу Руф’є, яка оцінює роботу серця під час фізичних навантажень. За її результатами діти розподіляються по групам для уроків фізкультури: спеціальна (заняття за спецпрограмами), підготовча та основна. За потреби педіатр може додатково направити дитину до вузького спеціаліста (хірург, отоларинголог, ортопед тощо).Загалом нині в поліклінічних медзакладах дітей буває небагато, – наголошує Раїса Піскунова. Приходять із малюками на планові щеплення. Як правило, це відбувається в так звані «дні здорової дитини», коли педіатри консультують дітей до року або й діток старших за віком, яким потрібна довідка чи виписка з медичної картки. У разі хвороби консультування здебільшого відбувається в телефонному режимі.

– За потреби особистого огляду для хворого у нашому приміщенні (амбулаторії №№3 і 4 ЦПМСД «Північний», що на вулиці Грушевського) на першому поверсі є спеціальний кабінет з окремим входом, – уточнила Раїса Піскунова. – Там консультують і оглядають пацієнтів із високою температурою чи гострими симптомами. Були й випадки, що в наших маленьких пацієнтів виявляли коронавірус. Однак у більшості ця недуга проходить майже безсимптомно, тому вони лікуються амбулаторно. 

Наталія НИРКОВА

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: