fbpx
Законопроєкт про мобілізацію ув‘язнених

Рада підтримала законопроєкт про мобілізацію ув‘язнених

Діліться інформацією з друзями:

Парламент 281 голосом “ЗА” підтримав законопроєкт №11079-1 про можливість добровільної мобілізації українських в’язнів. Однак вступити до лав ЗСУ зможуть далеко не всі ув’язнені і лише після ретельної перевірки та за рішенням суду.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, яка виступила однією із співавторів законопроєкту.

За її словами, він був розроблений за ініціативою Міністерства юстиції, Міністерства оборони та Генерального штабу. Після низки фахових дискусій та обговорень усіх запобіжників та важливих моментів його 13 березня зареєстрували у Верховній Раді.

Ініціатори законопроєкту наголошують, що повномасштабна війна йде на виснаження, тому за рахунок добровільної мобілізації ув‘язнених можливе часткове вирішення проблеми нестачі людей на фронті. Своєю чергою, збільшення особового складу дозволить забезпечити частині військовослужбовців, які цього потребують, ротацію.

“Суспільство повинно розуміти, що не всі, хто перебуває за гратами, є кримінально-асоціальними елементами. Багато серед в’язнів тих, хто опинився у місцях позбавлення волі через ДТП або фінансові злочини, багато патріотів, які написали сотні листів з проханням дозволити захищати батьківщину, є люди, які мають бойовий досвід тощо”, – зауважує Шуляк.

Парламентарка зауважує: законопроєкт передбачає добровільну участь засуджених у бойових діях, але лише тих, хто відповідає вимогам до проходження військової служби в окремих спеціалізованих підрозділах і військових частинах.

Але одного бажання засудженого недостатньо.

  • Для початку він має подати відповідну заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання.
  • Після цього проходить медогляд у в’язниці і лише після цього його дані потрапляють до ТЦК, де військова частина розглядає можливість мобілізації.
  • Після рішення ТЦК відбувається перевірка у військово-лікарської комісії, і лише за умови, якщо фізіологічно-психічний стан ув’язненого відповідає вимогам, його заява разом з пакетом документів надходить до суду, який приймає рішення: задовільне, або ні.
  • Якщо рішення суду позитивне, Нацгвардія доставляє засудженого до ТЦК, де формують відповідні спеціалізовані підрозділи військових частин. Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиметься командиром військової частини, куди вони потрапляють. А ще цих людей будуть брати на окремий облік у військовій частині.

Разом з тим вступити до лав ЗСУ зможуть далеко не всі ув‘язнені.

Виключення становлять ті з них, хто:

  • Ув’язнений за злочини проти основ національної безпеки України;
  • Ув’язнений за умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
  • Ув’язнений за сексуальне насильство;
  • Має судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-1561, 258-2586, частиною четвертою статті 2861 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації. Новий законопроєкт про мобілізацію передбачає, зокрема, створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років.

Джерело: Пресслужба політичної партії «Слуга Народу»

Читайте також: Грант для Рівного від НЕФКО збільшено майже на 3,5 мільйона євро