fbpx
Програма «Турбота»

Програма «Турбота» ефективно працює у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Програма «Турбота», яка діє у Рівному, скорегувалась через війну і отримала доповнення.

Програма «Турбота» – комплексна міська соціальна програма – ефективний інструмент для розв’язання соціальних питань Рівного, впровадження ініціатив громадськості та засіб швидкого реагування на проблемні ситуації. Підтвердженням цього є прийняті впродовж 2022 року Рівненською міською радою та її виконавчим комітетом 15 змін і доповнень до неї. Не менш переконливим фактом є рішення щодо збільшення обсягу видатків, що виділяються на її виконання. Для реалізації заходів Програми у 2022 році було затверджено кошти в сумі більш як 11 мільйонів 880 тисяч гривень, а наразі в бюджеті громади на ці цілі передбачено понад 19 мільйонів 867 тисяч гривень, з яких уже профінансовано майже 13 мільйонів гривень.

День 24 лютого 2022 року кардинально змінив життя країни, міста та всіх нас і став випробувальним щодо можливостей виконання завдань в умовах війни. Завдяки злагодженій роботі і співпраці ми не тільки змогли зберегти і в повному обсязі виплачувати впродовж 9 місяців всі види соціальних виплат, а й впровадили в дію нові види виплат та розширили коло їх отримувачів.

Перше рішення, прийняте Рівненською міською радою 8 березня 2022-го, дало можливість охопити соціальною підтримкою членів сімей загиблих (зниклих безвісти) чи померлих внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Звісно, прикро про це говорити, але більшість змін і доповнень прийнятих у цьому році, стосується здійснення заходів щодо поховання загиблих воїнів, волонтерів та надання матеріальної підтримки їхнім родинам. Так, на ці цілі впродовж 2022 року спрямовано 6 мільйонів 504 тисячі гривень.

Підтвердженням можливості швидкого реагування на потреби часу є прийняте на передостанньому засіданні виконкому рішення щодо надання одноразової матеріальної допомоги Захисникам та Захисницям України, які отримали поранення, контузії, каліцтва чи захворювання під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Так згідно із затвердженим 28 жовтня Положенням право на отримання матеріальної допомоги надається Захисникам та Захисницям України, місце проживання яких зареєстровано на території Рівненської міської територіальної громади (станом на 24.02.2022 та на дату звернення), або які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи (станом на дату звернення).

Розмір матеріальної допомоги визначається Комісією в кожному конкретному випадку, виходячи з обставин, що склалися. Максимальний розмір становить 20 000 грн для тих, які отримали поранення, контузії, каліцтва, травми, та 10 000 грн – тим, хто отримав захворювання.Для прийняття рішення щодо призначення матеріальної допомоги заявник чи законний представник подає до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради (м. Рівне, вул. Соборна, 12, каб. 12) заяву та документи:

  • паспорт чи ID-картку та їх копії;
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків та його копію;
  • документ, що підтверджує факт реєстрації місця проживання на території Рівненської міської територіальної громади станом на дату звернення та на дату введення в Україні воєнного стану (24.02.2022) та його копію;
  • документ з медичного закладу про отримані поранення, контузії, каліцтва, травми, захворювання під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України після введення в Україні воєнного стану 24.02.2022 та його копію;
  • документ, що підтверджує факт участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (за наявності);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в Рівненській міській територіальній громаді та її копію (для ВПО);
  • інші документи, що підтверджують належність до осіб, які мають право на отримання матеріальної допомоги та їх копії;
  • реквізити рахунку, відкритого в установі банку для зарахування коштів.

Олена ПЕТРИК, заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій та розвитку соціальної сфери