Православні святкують Богоявлення

У храмах відбулися Божественні літургії, по завершенні відправ звершено Велике освячення води.

Свято Хрещення Господнього ще називають Богоявленням, бо при Хрещенні Господа явилась світу Пресвята Трійця. Як йдеться в Біблії, у цей день Бог Отець промовляв з небес про Сина, Син хрестився від святого Предтечі Господнього Іоанна, і Дух Святий зійшов на Сина у вигляді голуба. З древніх часів це свято називалося днем Просвічення і святом Світла, тому що Бог є Світло і явився просвітити «тих що сидять у пітьмі тіні смертній» (Мф. 4, 16) і спасти за благодаттю впалий людський рід.

Через незвично теплу зиму цього року в Рівному та на більшій території України не організовували традиційного купання в ополонках.

Освячення Церквою води впродовж року називають малим. Лише 18 та 19 січня звершують Чин великого водосвяття з особливими молитвами, що розкривають сенс освячення. Тому вода, освячена у Навечір’я Богоявлення та у сам день свята, називається «йорданською» або «великою агіасмою», тобто святинею.

Духовні отці нагадують, що свята вода – не панацея від хвороб. Насамперед, це ліки для зраненої пристрастями людської душі. Адже Господня благодать, яка за молитвами Церкви сходить на водне єство, здатна очистити від духовної скверни, однак для цього також важливою передумовою є віра і самої людини.

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: