fbpx

Пікніки, незаконна торгівля і релігійні зібрання: як у Рівному діятимуть з порушниками карантину

Діліться інформацією з друзями:

Несанкціонована торгівля, багатолюдні зібрання біля церков, пікніки та групові дитячі прогулянки – саме з такими порушеннями карантину зіткнулася міська влада Рівного. Як чинитимуть із порушниками – розповів міський голова Володимир Хомко.    

Проблема з несанкціонованою торгівлею виникла на вулиці Хмільній. Поруч із гуртовими базами спритники почали продавати свій крам із автомобілів.

– Працюватиме поліція, будуть великі штрафи, щоб цьому покласти край, це ж не просто чиясь забаганка, – уточнив Володимир Хомко.

Іншим проблемним питанням, що порушує карантин та несе загрозу епідемічній ситуації, міський очільник назвав групові прогулянки дітей:

– Звісно, діти менш піддаються цій хворобі. Але не можна, щоб вони гуляли групами. Кожна сімʼя має бути ізольована. Це підтверджує практика інших країн. Інше питання – це пікнінки. У неділю проїхався містом – це просто катастрофа! Мало того, що горить з усіх боків довкола міста: в районі Шпанівського провулка, в районі 5-го кілометра, ліси горять, то ще ж і пікніки почали влаштовувати. У таких місцях масового скупчення людей вірус теж може передаватися.

Украй важливим залишається й проблема релігійних зібрань.

Адже, попри прохання і застереження, рівняни йдуть до церков різних конфесій на богослужіння. І хоч вони збираються не лише у храмах, а й довкола них, безпечна дистанція не завжди дотримується.

– До церков йдуть переважно старші люди, у натовпі можуть заразитися. Для них цей діагноз – це загроза не лише здоров’ю, а й життю. Крім того, вони ризикують заразити своїх сусідів по будинку, інших людей із якими спілкуються. Це питання делікатне. Тому я ще раз звернуся до керівників релігійних конфесій, та прошу усіх рівнян – покладіть цьому край. Давайте збережемо місто. Успіх нашої спільної справи залежить від нас усіх. Якщо хтось не дотримується самоізоляції – вірус поширюється. Не хотілося б, щоб у нас було як в Італії. Самими штрафами ми ситуацію не втримаємо. Люди мають усвідомити, що від них усе залежить!

Наталія НИРКОВА

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»