Професор з “Острозької академії” прокоментував рішення синоду ПЦУ про дозвіл на зміну дат Різдва

Діліться корисною інформацією з друзями:

Щоб вивчити реальну церковну потребу в здійсненні у близькому часі календарних змін, Синод Православної Церкви України дозволив цьогоріч, як виняток, кожній парафії самостійно обирати собі дату Різдва – або за новим, або за старим стилем. Результати експерименту будуть узагальнені й враховані при ухвалені майбутніх рішень щодо календарного питання, – так прокоментував учорашнє рішення синоду ПЦУ доктор історичних наук, професор Національного університету «Острозька академія» Андрій СМИРНОВ

25 грудня християни, які живуть за григоріанським та новоюліанським календарями, святкують Різдво Христове. Із 2017 р. цей день в Україні є офіційним державним вихідним, – нагадав Андрій Смирнов.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Однак більшість українців дотримуються старого стилю і відзначають народження Ісуса Христа 7 січня.

– Перехід на новий календар є давно назрілим та навіть перезрілим питанням, але очільники ПЦУ та УГКЦ не поспішають ухвалювати остаточне рішення, оскільки небезпідставно побоюються розколу в своїх Церквах, – зазначає науковець. – Адже йдеться не тільки про зміну дати святкування Різдва, але й про весь комплекс річних свят. З метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Синод Православної Церкви України дозволив цьогоріч, як виняток, кожній парафії самостійно обирати собі дату Різдва – або за новим, або за старим стилем. Результати експерименту будуть узагальнені й враховані при ухвалені майбутніх рішень щодо календарного питання. Очевидно, що за такої ситуації більшість громад ПЦУ все одно залишиться на юліанському календарі, зберігаючи відданість «історичним традиціям».

Нагадаємо, учора, 18 жовтня синод ПЦУ своїм рішенням дозволив цьогоріч релігійним громадам змінювати дату відзначення Різдва. У рішенні, зокрема, йдеться: “там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту”.  

Наталія НИРКОВА