fbpx

Синод ПЦУ дозволив у виняткових ситуаціях святкувати Різдво 25 грудня

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Серед інших було ухвалене Рішення №19 «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.»

Про це повідомили з ПЦУ 

У рішенні, зокрема, йдеться: “там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту”.  

Синод ПЦУ обгрунтував своє рішення численними запитами та дискусією, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві. Зазначено, що через обставини війни, у публічному просторі можуть загостритися календарні суперечки. Крім того це рішення ухвалено для вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін у даті відзначення Різдва. 

Детальніше про інші рішення можна дізнатися тут