fbpx

Закарпатець допомагав рф виробляти радіолокаційні станції на військові кораблі

Служба безпеки викрила на Закарпатті місцевого підприємця Юрія Мошкола, який допомагав росії виробляти високотехнологічне обладнання для військових кораблів.

Мова йде про поставки вогнетривкої сировини, яка необхідна для виплавки сталі та її подальшого застосування для виробництва радіолокаційних комплексів для суден російського флоту.

Для реалізації оборудки він виїхав до однієї з європейських країн, звідки й перевозив відповідну сировину нібито для замовників з Близького Сходу.

Зловмисник поставив до росії декілька партій сировини на понад 12 млн у гривневому еквіваленті.

Серед основних замовників товару були представники одного з найбільших підприємств чорної металургії рф – Нижньолипецького металургійного комбінату, що виробляє сталь.

Надалі цей сплав росіяни відправляли до підсанкційної російської компанії «Ізумруд», яка виготовляє радіолокаційне обладнання для військових кораблів агресора.

Крім того, задокументовані факти постачання сировини до тимчасово окупованого Криму.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігуранта на Закарпатті виявлено фінансово-господарську документацію із доказами оборудок.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили директору підприємства про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора).

Джерело: Служба безпеки України

Читайте також: У Рівному відбувся польсько-український бізнес-форум в контексті перспектив відбудови України