fbpx

Карате – мистецтво розвитку гармонійної особистості

Діліться інформацією з друзями:

Школа карате ґодзю-рю у м. Рівне – це заклад нової формації з новим підходом та баченням у навчанні східних єдиноборств. Щороку тут відбувається безліч навчально-тренувальних семінарів та змагань. Школа карате має власну структурно-функціональну модель навчально-тренувального та виховного процесу «Ґодзю Хаппо».

Мистецтво бою карате завжди було об’єктом підвищеної уваги та зацікавленості серед молоді. У невтаємниченого читача може скластися враження, що карате – це жорстокість. Часто дилетанти із квадратними очима запитують: «А чи правда, що ви можете розбити міцну дошку або ударом пальців вибити грудну клітку?» Такі запитання може поставити людина, котра не має навіть приблизного уявлення про карате. В основу цієї практики покладено цінності, абсолютно протилежні агресії. Вони базуються на духовному самовдосконаленні людини, повазі до традицій, вихованні стійкості та старанності.

Гордість Рівного – школа карате

Уперше на Рівненщині у 2014 році було створено прекрасну спеціалізовану навчально-тренувальну базу для вивчення ґодзю-рю карате. Це дало змогу повноцінно навчати дітей різного віку, молодь, дорослих, а також організовувати змагання обласного масштабу та різноманітні заходи аж до міжнародних семінарів. Були створені комфортні умови для батьків, які привели дітей на заняття, та для глядачів, котрі прийшли на захід.

Лиш переступиш поріг школи, як відразу відчуваєш дух Сходу, його своєрідну філософію. А картини та символи карате на стінах в Додзьо сприяють зміцненню бойового духу.

На глибоке переконання науковців, розвиток карате у формі різноманітних об’єднань (таких, як секції, клуби, асоціації та федерації) нині себе вже вичерпав, – розповідає керівник і засновник «Школи карате Ґодзю-рю», голова «Рівненської обласної федерації Джундокан України», володар шостого дану годзю-рю карате, суддя Міжнародної категорії Анатолій Гірак.

Для Анатолія карате – це не лише робота, а справа усього життя, його дітище зі своєю власною концепцією, філософією та змістом.
Щоб відкрити школу такого високого рівня, Анатолій Гірак багато працював, брав участь в науково-практичних семінарах.



Зокрема, відвідав Міжнародний семінар організації Джундокан, а також 50-й ювілейний Міжнародний семінар організації Джундокан у 2019 році в Спокені, що у США. Був учасником численних змагань. Написав кілька книг, деякі з яких мають гриф Міністерства освіти України. Він є суддею міжнародної кваліфікації. Тож відкриття школи – це результат багаторічної діяльності у сфері здоров’я та фізичної культури.

Карате – не лише спорт

– Це мистецтво гармонійного розвитку особистості, – наголошує Анатолій Гірак. – Спорт – це добре. Але добре, як розвиток певного обмеження. Заганяючи себе в рамки ідеології таких організацій, де вже сама їх форма існування починає диктувати умови для розвитку, ми вступаємо у протиріччя до власне призначення карате як мистецтва розвитку гармонійної особистості. Частка ніколи не може бути демонстрацією цілого!

Розвиваючи обмежені форми викладання карате, такі організації зводять нанівець повноцінне вивчення та вдосконалення його фундаментальних розділів. Але, розвиваючи таке карате з формою кікбоксингу з відмінністю тільки в екіпіруванні, вони тим самим спотворюють саме уявле­ння про карате. Особливо про карате ґодзю-рю як широку систему самозахисту, фізичного і духовного вдосконалення, де змаганням має бути відведена зовсім незначна роль. Змагання можуть слугувати лише засобом публічної демонстрації та перевірки певних фізико-технічних та психологічних якостей практиків карате.

Ми розвиваємо наукове ґодзю-рю

Школа карате має бути єдиною нескінченно триваючою в часі спільнотою, яка здатна накоп­ичувати, трансформувати та передавати знання. Увесь наявний контингент наших учнів має вікову та кваліфікаційну диференціацію. Для цього вперше на Рівненщині ми запровадили поділ тих, хто вивчає карате за віком та кваліфікацією. І саме тому навчання у нашій школі вигідно відрізняється від усіх карате-організацій. Навіть тих, які споріднені з нами напрямком ґодзю-рю, – розповідає Анатолій Гірак.

У школі навчається близько 150 учнів. Навчально-тренувальний процес забезпечують троє викладачів і сім асистентів.

Карате не тільки прагне до розвитку особистості, а й позитивно впливає на розум, вирівнює емоційну сферу людини. А це дуже важливо для дітей та молоді, котрі шукають шляхи самоствердження та самореалізації.
Висока технічна ефективність робить карате великим мистецтвом, – переконує Майстер.

Аліна БУДАФЕНКО

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»