fbpx

Ірландія може прийняти росіян, які не хочуть воювати і гинути в Україні

Прем’єр-міністр Ірландії Міхол Мартін повідомив під час спілкування з медіа, що Ірландія розгляне можливість допуску на свою територію громадян Росії, які тікають від мобілізації.

Про це пише ресурс The Journal.

Він зазначив, що Ірландія «ніколи не відмовляла людям, які тікають через питання совісті чи від переслідування», навівши за приклад прийняття афганців після встановлення влади талібану.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

«Нам потрібно все це оцінити. Насамперед ми приймаємо українські сім’ї, які тікають від війни. Для нас це було пріоритетом, як і ті, хто подає заяву на притулок у нормальному порядку, чия кількість цього року зросла. Це чинить значний тиск на країну», — сказав ірландський прем’єр.

Нагадаємо, 21 вересня очільник рф володимир путін оголосив у країні «часткову мобілізацію». Офіційно повідомляється про призов близько 300 тисяч резервістів. Такий крок влади рф спонукав багатьох громадян росії до виїзду з держави. ЗМІ публікували фото про чималі черги на пунктах пропуску на кордонах рф з Фінляндією, Грузією, Монголією, Казахстаном. Між тим, урядовці деяких європейських країн повідомили, що не надаватимуть дозволів на в’їзд громадянам рф, які втікають від мобілізації.

Заява про мобілізацію з’явилася невдовзі після стрімкого контрнаступу захисників України: 14 вересня в Міноборони повідомляли, що ЗСУ за тиждень звільнили 388 населених пунктів і близько 8,5 тис. кв. км лише в Харківській області.