fbpx

Фотоконкурс “Феноменальне Рівне” встановив рекорд

«ФеНоМенальне Рівне-2023» встановило новий рекорд.

Вже став історією п’ятий, організований Рівненською «нетканою», загальноукраїнський фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне»-2023. Історією вже традиційно приємною, яскравою і насиченою незабутніми подіями. Кульмінаційною точкою дійства стала організована виставка «феноменальних» світлин.

Фінал фотомарафону

Фотомарафон, що тривав пів року, завершився феєричним фіналом, який відбувся у Рівненській обласній науковій бібліотеці на «Лебединці». Організатори конкурсу через велику кількість учасників саме тут, а не в редакції, як раніше, вручили призи, відзнаки і подарунки авторам кращих робіт. Але навіть попри те, що цьогоріч для фіналу було обрано більш просторе приміщення, актова зала книгозбірні, розрахована майже на 100 осіб, заледве помістила усіх присутніх на дійстві. Це свідчить про те, що конкурс став популярним і масовим. До того ж на вручення нагород багато учасників завітали з друзями та цілими сім’ями.

Загалом «ФеНоМенальне Рівне» стало рекордним з часів заснування проєкту у 2019 році. Адже цього разу участь у ньому взяло найбільше за всі роки фотомитців (52), подано найбільше робіт (211), найширшою була і географія учасників – Рівне і Рівненська область, Івано-Франківськ, Київ, Чернігів, Звягель, Бердянськ, Сєвєродонецьк та інші міста і селища України.

Призери фотоконкурсу

Звісно, родзинкою фіналу стало оголошення переможців та призерів «ФеНоМенального Рівного-2023». На омріяний п’єдестал у різних номінаціях піднялися автори, знімки яких журі оцінило як кращі. Отож.

У номінації «Рівне очима дітей»:

 • І місце – Владислав Кирильчук;
 • ІІ місце – Антон Ткачук (Рівненський район);
 • ІІІ місце – Єлизавета Юрківська та Євгенія Вознюк.

У номінації «Твори, тестуй, фотографуй»:

 • І місце – Ірина Лєунова (м. Бердянськ);
 • ІІ місце – Оксана Мороз;
 • ІІІ місце – Вікторія Якубовська.

У номінації «Рівняни та рівнянки»:

 • І місце – Дарина Мельничук;
 • ІІ місце – Ольга Віюк;
 • ІІІ місце – Марина Долганова.

У номінації «Вулицями Рівного»:

 • І місце – Микита Ант;
 • ІІ місце – Світлана Кравчук;
 • ІІІ місце – Ольга Віюк.

У номінації «Міські краєвиди»:

 • І місце – Антон Потянок;
 • ІІ місце – Олена Снічук;
 • ІІІ місце – Світлана Кравчук.

Першість у номінації «Ретро Рівне» виборов Сергій Тарабара (м. Чернігів), а «Приз глядацьких симпатій» здобула Катерина Гаврилюк.

Дипломи і подарунки від організаторів фотоконкурсу отримали всі без винятку учасники. А наприкінці дійства організатори оголосили про продовження проєкту в наступному році. Тож «ФеНоМенальному Рівному-2024» бути!

Відгуки конкурсантів та організаторів

– Тішуся з того, наскільки якісно зросло останніми роками «ФеНоМенальне Рівне», – каже голова журі конкурсу, співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів Богдан ГАПЯК. – Наш конкурс, на чому треба наголосити, – не професійний, а любительський. П’ять років тому ми його започаткували з метою стимулювання розвитку творчості і культури в нашому місті. І, зважаючи на те, наскільки він нині став масовим, це значить, що ми впевнено рухаємося до цієї мети. Приємно також, що з кожним роком до конкурсу долучається дедалі більше учасників з інших міст. І якщо минулого року це були переважно внутрішні переселенці, то цього року географія охоплює всю Україну – Захід, Північ, Центр, Південь. Я щиро вдячний учасникам, які надіслали свої світлини. Ми, зі свого боку, традиційно відзначаємо не лише призерів, а й всіх учасників. Кожному гарантований як мінімум заохочувальний подарунок і диплом. Щиро вдячний також ЗСУ, котрі забезпечують спокій у нашому місті і дають можливість реалізовувати подібні проєкти. А «ФеНоМенальне Рівне» обов’язково будемо продовжувати і розвивати. Наступного року очікуємо на ще більшу кількість учасників.

Враженнями від участі в конкурсі поділилася призерка у двох номінаціях «Рівняни та рівнянки» і «Вулицями Рівного» Ольга ВІЮК.

– Попри те, що фотомистецтвом захоплююся давно, для мене це – перший досвід участі в подібних змаганнях. Тож тим приємніше було вибороти та отримати відразу дві нагороди у різних номінаціях. Щиро вдячна Фабриці нетканих матеріалів за чудову організацію конкурсу, а журі – за високу оцінку моїх світлин. Дипломи обов’язково збережу, а премії, котрі отримала, витрачу на вдосконалення своєї фотоапаратури. Відзначу чудову ідею організаторів подарувати учасникам їхні кращі роботи видрукуваними на полотні. Свої фотокартини я планую продати на аукціоні, а отримані кошти задонатити на Збройні сили. Адже саме завдяки ЗСУ ми можемо проводити подібні фотоконкурси у Рівному. І, звісно ж, планую взяти участь у «ФеНоМенальному Рівному-2024».

Олександр СУБОТ

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію