fbpx
Дитячі садочки на Рівненщині відкриються не раніше липня

Без багаторазових рушників та м’яких іграшок працюватимуть дитсадки Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Існує висока ймовірність відновлення роботи дошкільних навчальних закладів у Рівному та по всій Україні з 25 травня. Міністерство охорони здоровя підготувало проект тимчасових рекомендацій щодо організації роботи дитсадків в період карантину.

Отже, очікується що в усіх дитсадках після відновлення роботи мають бути здійснені такі кроки:

  1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.
  2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань:
  3. При проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування; при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
  4. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так. щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.
  5. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками.
  6. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.


На період карантину забороняється:

  • використання багаторазових (тканинних) рушників;
  • використання м’яких іграшок;
  • використання килимів з довгим ворсом;
  • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;
  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

На період карантину рекомендується:

  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
  • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
  • обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
  • забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

Власники дитсадків мають забезпечити працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням. У дитячих закладах мають здійснювати дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять. Вологе прибирання має проводитися з такою ж періодичністю. Потрібні постійні провітрювання приміщень.

Тимчасово від роботи мають відсторонити осіб із групи ризику (старші 60-річного віку, а також ті, хто має хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»