У Рівному Басів Кут – без мораторію

Щоб убезпечити узбережжя Басівкутського водосховища від забудови, у Рівнераді минулого четверга обговорювали відповідний заборонний мораторій. Однак документ підтримала лише невелика кількість депутатів, тож він не був затверджений.

Суть проекту рішення, запропонованого депутатом Миколою Бляшиним, полягала в тому, аби накласти заборону на зміну цільового призначення ще не забудованих земель на берегах Басівкутського озера, а також заплави річки Устя аж до селища Квасилів. Термін дії мораторію – 20 років. Не стосуватиметься така заборона лиш тих громадян, хто вже давно володіє ділянками на згаданій території. Щоправда, позиції інших депутатів дещо відрізнялися.

Депутат-свободівець Святослав Стельмащук, який працює в головному управлінні Держгеокадастру в області, зазначив, що Земельний кодекс не передбачає жодних мораторіїв. Тобто таке рішення супере­читиме цьому документові.

Міський голова Володимир Хомко запропонував перенести розгляд цього питання на наступне пленарне засідання, що має відбутися вже цього тижня. А його радник, архітектор Дмитро Котляров зазначив, що в цьому мораторії немає сенсу. Адже всі земельні питання – це компетенція виключно міської ради. Лише в сесійній залі ухвалюються рішення про зміну цільового призначення, про надання згоди на розробку проектів земле­устрою, про продаж землі і так далі. Тобто, ухваливши мораторій, депутати самі собі ставлять заборону, яку водночас вони можуть обійти, голосуючи за те чи інше рішення.

Таку думку підтримав і голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Гапяк, зазначивши, що і без такого мораторію депутати здатні приймати відповідні рішення, аби запобігти забудові узбережжя.
Зрештою, за мораторій проголосувало лише 11 депутатів із 38 присутніх у сесійній залі.

Наталія НИРКОВА

Діліться корисною інформацією з друзями: